21:50, 13.05.2020

У Дніпрі відкрили перше в Україні відділення реанімації новонароджених

У Дніпропетровському центрі матері і дитини вже 35 років лікарі працюють з проблемами недоношених дітей і дітей з вродженими вадами розвитку.

поділитись:
У Дніпрі відкрили перше в Україні відділення реанімації новонароджених - фото 1

Альміра - друга дитина Марини. У центрі мама з дочкою опинилися несподівано. Новонароджену сюди доставили з Кам'янського.

У Дніпрі відкрили перше в Україні відділення реанімації новонароджених - фото 16773

 

"Коли народила - вона погано дихала, спочатку там надавали їй екстрену допомогу, потім вирішили підключити її до ШВЛ - штучна вентиляція легенів. І коли вже підключили до ШВЛ-апарату, нас перевезли сюди".


Марина хвилювалася, адже дочку перевозили у Дніпро без неї. Породілля повинна була залишитися в пологовому ще на кілька днів під наглядом лікарів.

"Сказали - все є, є кувез, який спеціально для новонароджених, який підтримує оптимальну температуру, вона буде доставлена ​​в кращих умовах і з комфортом".


Новонароджену доставляли реанімобілем, який центр отримав від Фонду Ріната Ахметова в рамках проєкту «200 швидких для України». Крім 22-х неонатальних машин, регіонами України роз'їхалися 64 позашляховика і 114 сучасних швидких класу Б.

"Це була наша мрія - мати власний автомобіль для транспортування новонародженої дитини, тому що іноді дають автомобіль, який не пристосований до транспортування такого пацієнта і зазвичай це погіршує перебіг захворювання", - розповідає Ігор Македонський, директор центру матері та дитини ім. Руднєва.


У новій машині є все необхідне, щоб безпечно перевезти малюка з однієї лікарні в іншу.

"Це центр світобудови. Новонароджена дитина, яка лежить тут, їй може подаватися кисень, їй може проводиться ШВЛ, в цій теплій капсулі, влаштовано так, що вона нівелює нерівності дороги, удари, швидкі гальмування".


Лікарі кажуть, кожне транспортування новонародженого відрізняється, але вони пам'ятають їх усіх. Як і не забудуть маленьку Альміру, що подолала критичний стан і яка вже одужує.