19:34, 30.09.2020

У лікарні померла дитина, яку покусали собаки

Втратив статеві органи, був підключений до апарату "штучної" нирки та не міг самостійно дихати. Десять днів дніпровські лікарі намагалися врятувати дворічного хлопчика з Донеччини. Дитину покусали домашні вівчарки, коли він був сам надворі.

поділитись:
У лікарні померла дитина, яку покусали собаки - фото 1

А у Маріуполі від зубів свійського пса постраждав 14-річний Данило. Чи можна вберегтися від нападу собаки і що загрожує хазяїнам агресивних тварин?

Три тижні тому на 14-річного Данила пес напав прямо посеред вулиці та розірвав йому ногу. Хлопець говорить, тварину - не провокував. А ось хазяїн зупинити собаку навіть не намагався.

"Вони були метрів двадцять від мене. Я йшов і якось не звертав уваги на них, так як пройшли люди і пройшли. Іду вперед і тут ззаду накидається собака. Він взагалі спочатку її не чіпав. Тобто вона мене кусала, кусала, коли вже покусала, я від неї відбився, він сказав їй начебто "спокійно" і вона відійшла", - розповідає постраждалий хлопець.

Підліток не дійшов до дому декілька метрів. Швидку викликали сусіди, а мати Данила Юлія з роботи приїхала вже до лікарні.

"У цей день нас зашивали дві з половиною години. Дитину накололи сильно. Рани глибокі, деякі в декількох місцях на стегні до кістки", - каже Юлія Ставровська, мати постраждалого.

Господаря собаки родина не знає. Його розшукують правоохоронці.

"Власника може очікувати кримінальна відповідальність. А саме покарання у вигляді виправних робіт, строком до двох років або ж сплатою штрафу у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - зазначає пресофіцерка Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

Медики кажуть, ті, кого покусав пес можуть лікуватися чи не з рік.

"Сталося нагноєння цієї рани - не відбулося, наскільки масивна ця рана. Порушується функція тих чи інших органів, можуть косметичні дефекти бути", - розповідає заступник головного лікаря з хірургічної допомоги МТМО Андрій Чурілов.

Аби власники собак не наражали на небезпеку тих, хто поряд, пані Нелі вказує правила дресирування і поводження з улюбленцями у договорі. Жінка розводить і продає активних кане-корсо.

"Прописується в договорі обов'язкова здача нормативів, найпростіших. Чи то це початкові види дресирування, то це вже більш серйозні", - пояснює Нелі Цололо.

Кінологи запевняють, собаки найчастіше нападають саме на дітей, бо вважають їх рівними. Радять, дресируванням самостійно не займатися, а краще звернутися до фахівців.

"Повинна бути в житті чітка ієрархія, тобто повинен бути ватажок і повинні бути підлеглі. Я ніколи не раджу людям бути впевненими до кінця в тому, що ось ви заведете собаку і проживе з нею ви проживете прям безпроблемно, без нюансів, без моментів", - наголошує кінолог-дресирувальник Микола Аверкін.

Окрім цього, необхідно обов'язково надягати намордник та не відпускати чотирилапого з поводка.