17:01, 10.04.2020

У Маріуполь привезли ПЛР-лабораторію для діагностики коронавірусу (ФОТО, відео)

Дослідити проби на коронавірус у Маріуполі. Сьогодні в міській лікарні №4 встановили ПЛР-лабораторію. Раніше біоматеріал відправляли до столиці. Але тепер аналіз проводитимуть і в нашому місті.

поділитись:
У Маріуполь привезли ПЛР-лабораторію для діагностики коронавірусу (ФОТО, відео) - фото 1

 

З появою спеціальної лабораторії медики обіцяють точний результат лише за 40 хвилин. У Маріуполь її привезли сьогодні вночі. У лабораторії досліджуватимуть проби на COVID-19. Портативна система може визначити вірус за лічені хвилини.

У Маріуполь привезли ПЛР-лабораторію для діагностики коронавірусу (ФОТО, відео) - фото 13308

 

У день - до 10 досліджень. Медики в лабораторії працюватимуть у захисних костюмах. А після роботи - обов'язково прийматимуть душ - розповідають у лікарні. Метод полімеразно-ланцюгової реакції виявляє вірус у пробі, яку беруть зі слизової носа людини.

«Картридж вставляється в апарат і апарат самостійно відокремлює нуклеїнових кислот, самостійно зчитує інформацію – чи є там коронавірус в цьому зразку. І через 40 хвилин остаточно видає результат», - розповіла завідувачка міського центру СНІД Наталя Москальова.

Раніше аналізи маріупольців з підозрою на коронавірус відправляли до столиці. Така ж тест-система є в Слов'янську. Міський голова запевняє - маріупольські медики готові надати допомогу всьому регіону.

«І ті заходи, які сьогодні робляться, загалом, в Україні, вони виключно продиктовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Для такого міста, який є округом медичним, мати таку лабораторію потрібно обов'язково» - зазначив Вадим Бойченко.

 

У Маріуполь привезли ПЛР-лабораторію для діагностики коронавірусу (ФОТО, відео) - фото 13309

 

Цими вихідними обладнання мають налаштувати. Медики планують запустити лабораторію вже наступного тижня.