18:00, 30 жовтня

У Маріуполі бракує лікарів - хворіють

Двадцять бригад замість близько сорока. На лікарняному 69 співробітників, 54 з них - медпрацівники. Та попри це спеціалісти маріупольскої станції швидкої медичної допомоги щодоби виїжджають на майже 300 викликів.

поділитись:
У Маріуполі бракує лікарів - хворіють - фото 1

Сергій Філіпенко - завідувач підстанції Центрального району. Їздить і до пацієнтів. Розповідає, з кінця вересня дзвінків побільшало.

«Саме на Ковід на пневмонію, на ГРВІ. Тому що люди по-своєму перелякані. Бояться, викликають. Доктора, фельшер, медсестри буквально до ранку вже з ніг валяться від втоми».

Окрім фельдшерів та лікарів, хворіють і диспетчери. На зміні замість шести працюють троє. Щодоби вони обробляють близько тисячі дзвінків. Найчастіше проводять консультації і роз'яснення. Радять викликати швидку тільки в екстрених випадках, в інших - звертатися до сімейного лікаря.

«Раптове підвищення температури - Це не є екстреним викликом. Наша зараз завдання - встигнути на Екстрений виклики. Це коли людина задихається, людина втрачає свідомість, коли йому дійсно потрібна допомога», - наголошує заступник начальника Маріупольської станції швидкої медичної допомоги Андрій Кононов.

Головний лікар розповідає, аби посилити бригади, запрошують на роботу студентів і пенсіонерів. У Донецькому обласному центрі планують заохотити фахівців заробітною платою.

«Прийнято рішення зараз керівництвом обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф в залучення додаткових сил і засобів. Це студенти старших курсів медуніверситетів. Вирішується питання про можливість роботи їх на одну ставку замість півставки», - розповів головний лікар Саріупольської станції швидкої медичної допомоги Валерій Закржевський.

Із початку пандемії на коронавірус на станції захворіли 23 співробітники. Нині працівники на лікарняному через пневмонії, хронічні захворювання, ГРВІ. Із ковідом - жодного. За словами директора міської лікарні швидкої допомоги Сергія Орлеанського, всіх маріупольских медиків на коронавірус тестують кожні 10 діб.

«У нас вчора взяли аналізи, сьогодні у нас вже відповіді є з 4 лабораторії. А ось лабораторний центр, Який сьогодні дав нам відповіді аналізів, обласний центр, то сьогодні у нас 30 число, а відбір був 19-20. Ось я дивлюся по хворим. Там довше це проходить, тому що там навантаження більше».

Лікарі вкотре закликають маріупольців дотримуватися дистанції та користуватися масками в місцях скупчення людей. Тільки з початку цього тижня ковід офіційно підтверджено у понад 1100 містян.