20:35, 14.05.2020

У Маріуполі лікарям, які борються з коронавірусом, виплатили 300 % зарплати

Майже півтора мільйона гривень на 300% надбавку у Маріуполі виділили з міського бюджету.

поділитись:
У Маріуполі лікарям, які борються з коронавірусом, виплатили 300 % зарплати - фото 1

У лікарні шкидкої допомоги нині 13 пацієнтів, хворих на Covid-19. Уперше з коронавірусом лікарі зіткнулися тут у середині березня.

«У кожен бокс у нас двері окрема. Хворий не проходить через все відділення».

Із 8:00 до 20:00 працює пані Олена. Медсестра каже, графік не змінився, але роботи додалося. Зміна розпочинається з захисних костюмів і дезінфекції. Усього у відділенні працюють 36 фахівців.

«У прямому контакті з цим хворими. Робить крапельниці, тобто нахиляється. Ці крапельниці в двох рукавичках робляться. Це дуже важко - знайти вени. Це довше набагато. У щитках», - каже медична сестра інфекційного відділення Олена Шумило.

Ще у березні Уряд пообіцяв медикам надбавки. Але гроші й досі не надійшли, кажуть у лікарні. 300% виплат до зарплати фахівці, які працюють з хворими на коронавірус, отримали з міського бюджету. На це у муніципалітеті виділили майже півтора мільйона гривень.

«Половина місяця березня плюс квітень. Ось практично по сьогоднішній день, поки карантину не закінчений, знаходяться хворі на лікуванні, вони будуть отримувати гроші за рахунок міського бюджету. Тому що центральні гроші поки що до нас не дійшли», - зазначив директор лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський.

Надбавку отримали спеціалісти інфекційного відділення лікарні швидкої медичної допомоги та дитячого інфекційного відділення четвертої лікарні. Усього - 97 лікарів, медсестер, санітарів і лаборантів.

«Щоб ви відчували турботу з боку міста, з боку жителів. Що ви сьогодні наші герої, вар на фронті. Ви захищаючи сьогодні наших дітей від невидимої хвороби, яка, на жаль, прийшла в нашу країну, в наше місто. Тому вам величезні слова подяки і дякую за вашу роботу», - акцентував міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

У профільному Міністерстві пообіцяли, надбавки почнуть надходити вже цього тижня. Затримали виплати через зміни до держбюджету. Для підтримки українських лікарів держава виділила майже 16 мільярдів гривень.