11:30, 06 серпня

У Маріуполі нашестя комарів. Як боротися, та чим полегшити біль від укусів

Почервоніння, зуд та алергічна реакція. Цього року комарі кусають чи не кожного українця. Дуже багато їх і в Маріуполі.

поділитись:
У Маріуполі нашестя комарів. Як боротися, та чим полегшити біль від укусів - фото 1

Маріупольці діляться спостереженнями: цього року комах більше ніж зазвичай. І хоча вдень комарі людей здебільшого не кусають. Ввечері навпаки - справжня навала. До того ж, за словами українців, спреї та креми від комах цьогоріч не рятують. Тож деякі вдаються до народних методів – мажуть місце укусу яблуневим оцтом.

Дерматологи кажуть: до них усе частіше звертаються українці з подразненнями. І радять: якщо на місці укусу з'явився набряк та шкіра - аж багряна - самолікуванням займатися не варто.

«Якщо ми бачимо виражену алергічну реакцію, тоді потрібно застосовувати лікування системне. Це, як правило, всередину таблетки і мазі, можуть трошки відрізнятися при інших процесах. Якщо це екзаметізація, тоді лікування треба підбирати відповідно симптомів», - наголосила завідувачка стаціонарного відділення дермато-венерологічного диспансеру Олена Антонова.


А ще фахівці наголошують: ввечері варто використовувати спеціальні спреї чи креми. І хоча вони не захищають на 100%, та комах все ж відлякують. Біологи цьогорічне нашестя пов'язують із рясними опадами навесні.