18:37, 29 січня

У Маріуполі незабаром відкриється новий дитячий регіональний інфекційний центр

Все - завдяки співпраці міської, обласної влади та Групи Метінвест. 100 тисяч юних пацієнтів, 85 ліжко-місць та унікальна бак-лабораторія. Сьогодні заклад оцінили міський голова Вадим Бойченко та генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

поділитись:
У Маріуполі незабаром відкриється новий дитячий регіональний інфекційний центр - фото 1

 

Два інфекційних відділення та сучасна бак-лабораторія. У регіональному дитячому центрі вже відремонтували приміщення та встановили сучасне обладнання.
Медики кажуть, умови - європейські. Комфортно буде як пацієнтам, так і фахівцям.

«Враження - все дуже подобається, все гарне, нове, як ніби перший раз в новому відділенні. Дуже щасливі після того, що було. Це просто чудово!», - каже медична сестра Наталя Остафова.

Найголовніше - зручна логістика, вважають лікарі. Хворі на різні інфекції не будуть перетинатися, адже є окремі входи та палати. Крім того, є душові, туалети та кухня.
На два відділення - 85 ліжко-місць. Будівлі утеплені, оновлена вентиляція, пожежна сигналізація та всі інженерні мережі.

«За десять місяців ми виконали капремонт цих будівель 1934 року побудови. Тут таких капітальних ремонтів не проводилося з дня заснування, а лабораторія 50 років взагалі не мала ніяких ремонтів», - розповів перший заступник міського голови Михайло Когут.

Тут прийматимуть понад 100 тисяч дітей з міста та області.

«Ми приймаємо людей з Волновахи, Мангуша, аж до Вугледара. Тепер це наша територія і, я думаю, таких аналогів, не побоюся цього слова, немає в Україні. Тут все правильно з точки зору логістики. Тут одночасно можемо приймати різні інфекційні групи, навіть кілька спалахів одночасно, не перетинаючи їх між собою», - акцентував міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Спеціалісти запевняють, сучасний центр дозволить швидко реагувати на спалахи хвороб та своєчасно їх локалізовувати. Вартість проєкту - більше 28 мільйонів гривень. 4 з міського бюджету, 14 - з обласного та ще 10 - інвестиції Групи Метінвест.

«Враження насправді переповнюють. Таке чудове відділення інфекційне дитяче, побачив лабораторію. Для нашої компанії тема охорони здоров'я була завжди ключовою. І з самого початку створення компанії ми інвестували в міста присутності. Це були точкові інвестиції. А останнім часом перейшли до комплексних проектів», - зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Металургійна компанія спрямовує кошти на розвиток міста та, зокрема, охорони здоров’я. Для боротьби з пандемією Група Метінвест разом із Фондом Ріната Ахметова побудували у чотирьох лікарнях інфраструктуру для безперебійної подачі кисню для важкохворих. Загалом це вже майже 700 точок. Інвестиції становлять понад 72 мільйони гривень.