19:15, 19 січня

У Маріуполі планують закрити єдиний у місті волейбольний комплекс

В планах будівлю в музей інноваційних технологій. Про це повідомили у Федерації волейболу. Спортсмени готують колективне звернення до мера та голови облдержадміністрації.

поділитись:
У Маріуполі планують закрити єдиний у місті волейбольний комплекс - фото 1

Але приміщення належать Маріупольському державному університету. Чому освітяни вирішили більше не співпрацювати з волейболістами?

Тренування, змагання та чемпіонати. Спортсмени кажуть, до карантину зустрічалися в цій залі майже щотижня. Понад двадцять років займається волейболом і нині - тренер дитячої секції. Максим розповідає, раніше й сам займався в цьому комплексі. І новина про його закриття спортсмена обурила.

«Першими дітьми, які займалися тут в дитячій секції, тобто з самого відкриття клубу - ми займалися тут. Кращий клуб минулих часів України, його будували саме найкращим на той час, він брав Єврокубки, він брав Чемпіонати України», - каже Максим Лечищах.

Перші кроки у волейболі зробив саме на цій арені й Олексій. Чоловік капітан однієї з команд Маріуполя. Каже, якщо комплекс закриють, займатися буде ніде.

«З умовами такими, які тут, в Маріуполі споруд немає. Воно унікальне і було побудовано саме під волейбол. Тобто, тут одна розмітка, одні стійки, чисто для проведення волейбольних заходів», - каже волейболіст Олексій Тимченко.

Про те, що комплекс планують перебудувати в музей, спортсмени дізналися цими вихідними. Одразу вирішили написати звернення до чиновників, аби ті вплинули на керівництво вишу, який є власником будівлі.

«Завдання максимум - відстояти його. Музей - це, звичайно, добре, але якщо зробити музей, то волейбол, скажімо так, остаточно втратить значимість в Маріуполі», - каже волейболіст Андрій Яртемік.

У Маріупольському державному університеті кажуть, будівлю потрібно капітально ремонтувати. За словами преслужби вишу, комплекс є енергозатратним та малоефективним.

«На базі навчального корпусу буде відкрито науково-освітній простір Музей науки, створений на кшталт Центру Науки «Коперник» у Варшаві. Це дозволить не тільки покращити матеріально-технічну базу університету, а й створити новий магніт у місті для залучення туристів. В якості компенсації, у співпраці з містом буде створений майданчик для розвитку волейболу. Щодо ініціативної групи волейболістів - до університету вони не зверталися», - розповіла начальниця відділу інформації та зв'язків з громадськістю МДУ Оксана Дерев'янко.

Тому, якщо комплекс закриють, для занять волейболістам залишиться лише один зал в спортивному комплексі "Іллічівець". Ми д будемо стежити за подальшим розвитком подій.