18:45, 25 вересня

В маріупольських дворах висадять незвичні рослини

Троянди, барбарис, горобина, ялівець та навіть жасмін. У межах проєкту "Forever Green 2020" садженці отримають і 260 будинків ОСББ.

поділитись:
В маріупольських дворах висадять незвичні рослини - фото 1

Новостворений волонтерський штаб разом із спеціалістами зустрілися на засіданні. Розділили обов'язки та обговорили посадку саджанців. Проєкт "Forever Green 2020" реалізують за підтримки "Зеленого центру Метінвест".

Активісти висадять 400 дерев на шести локаціях міста. Це школа №20, механіко-металургійний коледж, технічний ліцей, ПДТУ, центр творчості "Веселка" та пансіонат для ветеранів.

«Дуже важливо для нашого міста озеленення. Хоч наше місто і так дуже зелене і різноманітність парків у нас і рослин, але все-таки компанія "Метінвест" і комбінат "Азовсталь" перетворює в життя наші плани з озеленення міста та прилеглих до комбінату територій», - розповідає директорка відділення охорони довкілля ММК "Азовсталь" Лілія Будревич.

До волонтерського штабу увійшли представники маріупольських активістів Групи Метінвест та організацій, біля яких будуть висаджені рослини. А це - польовий клен, ялівець, барбарис, горобина, троянди та жасмин.

«Ми бачимо, що ці ж рослини ростуть повсюдно і відчувають себе дуже добре. Зокрема, можу сказати за горобину скандинавську - це дерево дуже невибагливе, чудово переносить наші посухи і найголовніше - воно прекрасно переносить те, що ми називаємо ущільнені грунт, тобто можна його садити поруч з дорогою», - каже директорка ТОВ "Азалія Нова" Олена Павлюченко.

Саджанці для озеленення своїх територій отримають і 260 будинків ОСББ. Рослини підбирали за рекомендаціями міської програми. Активістів ознайомлять з правилами висадки обраних дерев, розкажуть, як за ними доглядати та боротися із захворюваннями та шкідниками.

«Крім того, що ми можемо допомогти з рослинами, ми повинні ще людям допомагати зі знаннями. Тобто для того, щоб рослини приживалися ті, хто їх висаджує, вони повинні розуміти, що і як їм робити. І коли ми обговорили з експертами, коли ми обговорили з нашими колегами, які прийшли на перший круглий стіл підтримку», - зазначила координаторка ГС "Зелений центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

Висадку чагарників волонтерський штаб планує на початок жовтня. А в подальшому проводитимуть онлайн консультації з експертами, аби рослини краще прижилися.