19:36, 22 вересня

У Маріуполі проходить перший великий боксерський турнір

Під час пандемії карантину у Маріуполі стартував кубок України. Змагання проводяться у межах 52го Меморіалу Макара Мазая.

поділитись:
У Маріуполі проходить перший великий боксерський турнір - фото 1

 

Понад 100 учасників із усіх областей. Та близько 500 боїв. На перші великі змагання після карантинної паузи з'їхалися кращі боксери країни. Спортсмен із Бахмута Пилип Акілов розпочав турнір із перемоги. Каже: наразі важливіше бути в гарній фізичній формі, ніж - вивчати суперників.

«Як би тут не вгадаєш, з ким будеш боксувати спочатку. Давно не боксували, 8 місяців приблизно. Продихатися, пробоксіровалі, все відмінно. Підготовка була хорошою, гідної. Стояли в парах, бігали, все як треба», - каже боксер.

Донецьку область на меморіалі Макара Мазая представлятиме вісім боксерів. Серед представників різних вагових категорій як дебютанти, так і визнані лідери, розповідає тренер команди Ярослав Подмастерчик.

«52 - Ростислав Білостоцький і 69 - Максим Пилипець, і 75 - Діма Рибалко. Ну це члени національної команди. Увійшли в свої старі, колишні кондиції. Ну а те, що, звичайно, така велика пауза - вона видалася у всіх в цілому боксерів, і у нас в тому числі», - каже Ярослав Подмастерчик.

Через карантин, цьогоріч змагання відбуваються без глядачів. Однак ветерани та любителі боксу впевнені: рівень турніру від цього не знизиться.

«Клас піднявся боксу, клас - ось, що головне. Для цього дійсно такі змагання потрібні. Для багатьох жителів Маріуполя меморіал Мазая - це дійсно те, що сьогодні пов'язано з ними», - каже вболівальник Валерій Меркулов.
У Маріуполі проходить перший великий боксерський турнір - фото 27073

 

«Маріуполь любить бокс. Сюди приїжджали американці, японці, корейці та олімпійські чемпіони, і чемпіони Союзу, Європи», - зазначив ветеран маріупольського боксу Валерій Гойхман.

За словами організаторів, окрім учасників на змаганнях присутній тренерський штаб збірної. Адже за місяць на боксерів чекатиме чемпіонат України і низка міжнародних змагань. Зокрема - відбір на Олімпійські Ігри.

«Ті боксери, які стали переможцями меморіалу Макара Мазая, надалі стали зірками світової величини. Це і Володимир, і Віталій Кличко, і Олександр Усик, і Василь Ломаченко. Тому я очікую і нові імена, нові відкриття, яких ми побачимо, звичайно ж, на нашому турнірі», - наголосив віцепрезидент Федерації боксу Маріуполя Євген Зиков.

Фінальні поєдинки відбудуться 26 та 27 вересня. Серед найкращих буде розіграно 8 комплектів нагород.