12:22, 30.08.2020

У Маріуполі пройшли змагання кінологи з трьох областей України

Коли від швидкості та порозуміння залежить здоров'я та життя. Кінологи з трьох областей України шукали зброю та вибухівку на території військової частини 3057.

поділитись:
У Маріуполі пройшли змагання кінологи з трьох областей України - фото 1

Рейсовий автобус, карета "швидкої", вантажівка, кілька мікроавтобусів та військова техніка. У трьох із машин, за легендою, закладено вибухівку. Кінологи разом зі своїми вихованцями завзято шукають так звані "ложки" - з характерним запахом боєприпасів. На завдання - 10 хвилин. Серед учасників - харків'янін Дмитро Кириченко та бельгійська вівчарка - Ірбіс.

Чоловік розповідає, із чотирилапим вихованцем вони дружать близько двох років. Запевняє, хоча за добре виконану роботу і пригощає Ірбіса ласощами, головне для собаки - обійми.

«Треба зробити собаці настрій перед роботою. Якщо нема настрою, то собака не йде за своїми інстинктами. Слухати і дивитись за поведінкою собаки і дати собаці волю шукати, що вона хоче. І треба зробити так, щоб вона хотіла шукати, що ми хочемо. Зброю, набої або вибухівку», - каже кінолог.

Судді наголошують - головне для кінологів саме командна робота. Аби хазяїн вмів розуміти всі рухи свого пса та вчасно на них реагувати.

«Це дуже помітно, коли спостерігаєш. Одразу впадає в очі, в кого такий симбіоз між собою. Тому найперше, на що ми звертаємо увагу, це кінологічний тандем, кінологічна команда», - каже суддя змагань Степан Єрьоменко.

За першість боролися 10 пар із Маріуполя, Слов'янська, Харкова та Сум. Змагалися протягом двох днів у чотирьох дисциплінах - загальна підготовка собак та пошук зброї, вибухівки та боєприпасів у багажі, транспорті та приміщенні. Керівництво підкреслює - головне для учасників навіть не призи та медалі.

«Перш за все, це мотивація. Мотивація, як кінолога, так і собаки. Кожен хоче показати свій найкращий результат. Вони до цього дня готуються. І потім всі навички застосовувати у службово-бойовій діяльності щоденно», - розповів начальник кінологічної служби східного територіального управління Нацгвардії України Роман Башовий.

Перше місце у змаганнях із багатоборства кінологів посіла команда окремого загону спецпризначення з Харкова. Наступні планують влаштувати традиційно за два роки.