10:10, 22 березня

У Маріуполі створять сучасний медичний центр

Відповідний меморандум підписали міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та науковий керівник проєкту, доктор медичних наук України Борис Тодуров.

поділитись:
У Маріуполі створять сучасний медичний центр - фото 1

Проєкт передбачає створення на одній території медичного коледжу, університету, багатопрофільної клініки, дослідницького центру, житлового фонду для викладачів, медичного персоналу та студентів. Схожі центри є в Ізраїлі, Німеччині, Туреччині, Чехії та провідних країнах Європи.

Відколи на Сході України розпочалася війна, жителі регіону залишилась без належної медичної допомоги, адже опорні медзаклади залишилися в Донецьку. Крім того, студенти та викладачі Донецького медичного університету були вимушені протягом років навчатися не в кращих умовах. Відкриття сучасного медичного закладу зможе комплексно покращити медичну допомогу в регіоні, - зазначив Максим Степанов.

Вадим Бойченко підкреслив: створення медичного центру вирішить безліч проблем. Насамперед, брак кадрів. Також хочуть реалізувати концепцію: медвиш - клінічна кафедра - госпіталь. Планують і розвивати такі напрямки в медицині, як генетика та репродуктивне здоров'я.

Мета - створити еталонний медичний центр з потужною науковою базою. Зараз мільйони людей виїжджають з країни в Ізраїль, Німеччину, США, щоб зробити складну операцію і пройти курси реабілітації. У наших силах змінити це. Зробити так, щоб Україна славилася сильною медициною, якісною послугою, сучасним обладнанням та передовими медичними розробками, - наголосив Вадим Бойченко.