09:55, 10.04.2020

У Маріуполі з'являться "друзі" Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста

Нові міні-скульптури незабаром прикрасять вулиці Маріуполя. Виконані вони будуть в тому ж стилі, що і вподобаний всіма Нільсен.

поділитись:
У Маріуполі з'являться "друзі" Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 1

Як розповіли КП «m.EHUB», цього року на вулицях Маріуполя з'являться "друзі" відомих статуеток Нільсена. Заплановано, що це буде шість латунних статуеток висотою до пів метра.

Всі вони будуть символізувати історичні події Маріуполя.

Домаха. Існує версія, що в історії нашого міста було легендарне козацьке поселення Домаха. На думку одних істориків, це був козацький сторожовий пост, на думку інших - його коріння сягає в більш глибоке докозацьке минуле, кажуть в КП «m.EHUB».


"При наявності безлічі версій, існує цікава легенда, як поселення отримало свою назву від норовливої козачки Домахи, яка змінила хід річки Кальміус. І саме цей образ ми вирішили взяти за основу для скульптури".
У Маріуполі з'являться 'друзі' Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 13249

 

Мамонтеня. Недавні розкопки підтвердили, що на приазовських землях багато тисячоліть тому водилися стародавні південні слони - нащадки мамонтів.

"Зараз цей факт не викликає великого інтересу у широкої громадськості, хоча може стати родзинкою праісторії нашого міста".
У Маріуполі з'являться 'друзі' Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 13246

 

Пелікан був зображений на першому гербі і прапорі Маріупольської земської управи. Цей птах - символ самопожертви, розповіли творці проекту.

У Маріуполі з'являться 'друзі' Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 13247

 

Коваль. На карті Маріуполя 1910 позначена вулиця Кузнецька. Вона пів кільцем охоплювала базарну площу зі східного боку. Мабуть, тут за старих часів місцеві майстри підковували коней селян, які з'їжджалися на базар.

У Маріуполі з'являться 'друзі' Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 13248

 

Кораблик. Маріуполь - місто біля моря, тому логічно, що його символом може стати корабель.

"Він уособлює не тільки значення Маріуполя, як важливого портового центру, а й як міста, який завжди на хвилі".
У Маріуполі з'являться 'друзі' Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 13245

 

Осетер. На кордоні двох століть, ХIХ і ХХ ст Маріуполі поруч з Базарної площею діяла і Рибна. Там продавали судаків, лящів, в'ялених рибців, чехоня, камбалу. Червону рибу, осетрів або севрюгу, купували тільки в живому вигляді.

"Також коли наше прісноводне, тепле море було багатим і іншою рибою: тюлька, хамса, бичок, судак, камбала, оселедець, сарган, кілька видів осетрових. Фігурка якраз уособлює собою багату фауну Азовського моря".
У Маріуполі з'являться 'друзі' Нільсена. Нові скульптури прикрасять вулиці міста - фото 13244

 

Як підкреслили в КП «m.EHUB», надалі проєкт буде розвиватися і поповнюватися новими символами і образами.