21:28, 09.06.2020

У Маріупольських садках на літо оновили меню

На літо у садочках Маріуполя оновили меню. До сніданку додали ланч.

поділитись:
У Маріупольських садках на літо оновили меню - фото 1

 

Діти - на ігрових майданчиках. Сніданок і ланч - позаду. Наразі "нагулюють" апетит перед обідом. Улюблені страви в кожного свої.

- Кашу і омлет. Ну суп, я люблю таке.
- Картоплю пюре і котлетку
- Я хочу, щоб на обід була біла курочка, і малинова каша з полуницею.
- Щоб був борщик, ще був хліб білий з маслом і чайком.

У харчоблоці, тим часом, варять бульйон. Двоє кухарів годують увесь сад.

«Сьогодні на обід у нас суп гороховий з грінками, картопля відварна, сосиска, огірок, хліб. Сьогодні на полуденок-рагу овочеве, котлета рибна, яблучко печене. Насичене меню зараз», - розповідає кухар Світлана Смірнова.

Не забувають тут і про засоби захисту. Антисептики - є. А використані пов'язки на смітник не викидають.

«Там у нас є чисті маски. І контейнер для використаних. В рукавичках ми працюємо завжди, а ось маски. У нас є перерви невеликі, ми можемо вийти трохи подихати свіжим воздушки», - каже кухар Надія.

Першими обідають діти в яслах. За столами сидять по двоє. Відтоді, як вартість харчування збільшили - меню суттєво покращало, - запевняє завідувачка.

«Діти повинні отримувати білки, жири і вуглеводи в належній кількості. Тому це меню, яке зараз в роботі, воно більш відповідає тим нормам, які закладалися раніше. Оздоровлення, зараз літо. На 10 годину годуємо діток фруктами», - розповіла завідувачка дитсадка Світлана Карташова.

Та поки в дитсадках думають, як добре нагодувати та урізноманітнити дозвілля малюків - багатьох батьків хвилює питання, чи не закриють дошкільні заклади на Донеччині. Як нещодавно анонсували в міністерстві охорони здоров'я.

«Ми працюємо в штатному режимі. Таких розпоряджень регіонального масштабу немає, щоб припинити роботу закладів дошкільної освіти. Кількість діток збільшилася. На сьогодні чуть менше 4 тисяч», - зазначила головна спеціалістка департаменту освіти Маріуполя Ірина Куркіна.

З цього тижня відкрили також дитсадки в Краматорську. А ось у Слов'янську - через спалах коронавірусу заклади поки під замком.