11:30, 23 січня

У прифронтових селах проблема з вуличним освітленням

У страху від регулярної канонади, та ще й у темряві. Після заходу сонця жителі прифронтових населених пунктів на вулицю намагаються не виходити. Для селищ біля лінії розмежування проблема освітлення - одна з найбільш нагальних. Як її вирішує Сартанська військово-цивільна адміністрація?

поділитись:
У прифронтових селах проблема з вуличним освітленням - фото 1

З одного боку річки Кальміус - український Чермалик, з іншого - непідконтрольна територія. Та місцеві скаржаться не тільки на обстріли та близькість бойовиків. Ще й на суцільну темряву увечері.

Схоже питання - і в сусідньому Орловському. Валентина Вікторівна - голова місцевої громадської організації. Згадує: проблеми з освітленням почалися у 2014 році.

"Везде темно, не было ни одного фонаря. Было очень опасно, дикие животные иногда к нам заходили. У нас поразрывали мелких животных очень много, мелкого рогатого скота. Дикие животные воровали курей и всё остальное. Была темень и страшно даже выйти на улицу. Даже не страшно, а опасно было ходить", - каже жителька Орловського Валентина Наумович.

Місцеві зауважують: зміни відбулися після створення Сартанської військово-цивільної адміністрації. Зокрема, цього року в Орловському та Чермалику, які увійшли до ВЦА, встановили 80 ліхтарів з LED-лампами.

"Це звичайно вже нове покоління світильників. Це світильники лед потужністю 30 ват. Це дуже важливо, тому що ті тарифи, які сьогодні є на електроенергію, вони дуже великі. Тому ті світильники, які були, де вони були потужністю 200-250 ват, звісно, ці більш економні і навантаження на бюджет буде меншим", - розповідає голова Сартанської військово-цивільної адміністрації Олександр Куркчі.

Це - спільний проєкт Сартанської військово-цивільної адміністрації, Зеленого центру Метінвест та народного депутата України Вадима Новинського.

"Жители, особенно семьи с детьми рады тому, что посёлок понемножку преображается и появляется освещение, становится более безопасно и комфортно. Но, тем не менее, жители здесь ждут долгожданного мира", - сказав помічник народного депутата України Вадима Новинського Кирило Папакиця.

Загалом на відновлення освітлення витратили близько півмільйона гривень.