12:15, 16 жовтня

У Приморському районі чоловік винаймав квартири, а потім грабував їх

Я прийшов - тебе нема... Як і телевізора, холодильника та навіть Wi-Fi роутера. У Приморському районі поліція викрила зловмисника, який винаймав квартири, а через декілька днів зникав, прихопивши із собою всю побутову техніку.

поділитись:
У Приморському районі чоловік винаймав квартири, а потім грабував їх - фото 1

В одній квартирі жив сам, а в іншій - поселив свою дівчину. Спочатку оплачував щодня, адже квартири орендував на добу. Та одного разу грошові перекази від квартиранта припинилися.

Через три дні власник житла не витримав та навідався до боржника. Але на місці не знайшов ані його, ані побутової техніки. Чоловік виніс все: плазмовий телевізор, микрохвильовку, роутер та навіть холодильник із пральною машиною. Квартира, де проживала кохана орендаря, також була пустою.

«Поліцейські розпочали оперативні заходи та встановили осіб, із якими спілкувався даний чоловік, встановили його особу та упродовж декількох днів розшукали його на одній із вулиць. Ним виявився уродженець Харківської області 1997 року народження. За попередніми підрахунками, сума збитків власника однієї квартири становить близько 50 тисяч гривень, а власники іншої квартири лишилися майна вартістю понад 10 тисяч гривень», - розповіла пресофіцерка Маріупольського районного управління поліції Мирослава Попова.

Дії підозрюваного кваліфікували за 185 статтею Кримінального кодексу України - "Крадіжка". Тепер йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років. Проте як захистити себе від подібних ситуацій? Рієлторка пані Луїза каже, обов'язково перед заселенням фотографують індивідуальний податковий номер людини. Саме його, бо паспорт можна підробити, а ІПН видається один раз та на все життя.

«Захиститися від цього абсолютно ніяк не можна. Просто ті, хто давно на цьому ринку, напрацьовують свою клієнтуру. І ми своїх клієнтів вже, в принципі, знаємо в обличчя. І ми працюємо тільки з міжнародними ресурсами. Розміщуємо свою рекламу на Booking, Airbnb, тому що там вони стежать за рейтингом гостей», - каже рієлтор.

Проте буває і навпаки – ошукують тих, хто винаймає житло.

Тож, коли винаймаєте чи, навпаки, здаєте житло, варто ретельно перевіряти документи осіб, з якими укладаєте угоду.