18:20, 17.08.2020

Українські військові провели змагання на кращий артилерійський розрахунок

Минулої доби на передовій з боку противника - жодного пострілу. Військовослужбовці Об’єднаних сил також дотримувалися умов припинення вогню та були напоготові надати гідну відсіч. Поки відносно тихо – військовослужбовці провели змагання в Урзуфі.

поділитись:
Українські військові провели змагання на кращий артилерійський розрахунок - фото 1

Три дні бійці мірялися силами в кілька етапів за звання кращого артилерійського розрахунку. А кульмінацією перегонів стала видовищна бойова стрільба.

Земля на полігоні в Урзуфі тремтить щомиті. Довкола - пил та гуркіт важкої техніки. Від розриву снарядів завмирає серце. Та вони уже звикли до усього - українські артилеристи міряються силами.
Навчальне завдання для усіх однакове - знищити цілі.

У разі ескалації конфлікту на Сході, артилерія може повенутися на передову. Але поки там відносно тихо українські артилеристи постійно тренуються та навіть змагаються між собою. За кожним рухом бійців пильно стежать командири. Оцінюють швидкість та влучність.

«Всі ми люди, зроблені з нормального матеріалу, який може припускатися помилок. Я би не назвав когось або сильнішим, або слабшим. Всі ми знаємо свою зброю, і вміємо користуватися», - зазначає пресофицер 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Молодцов.

Ціль, яку необхідно знищити, звідси неозброєним оком не побачиш. Бійці використовують бінокль. Потім - справа досвіду, навичок і техніки. Військові враховують усе - кут, вітер та навіть вологість. Командири задоволені. Але запевняють - є що удосконалювати.

«Всі стволи, які стріляли. Як правило після 3-4 пострілу було в ціль. По підсумку може 2-3 цілі залишилися. Хоча ставили на полігоні з розрахунку на одну гармату - одна ціль», - розповідає начальник ракетних військ і артилерії Операції об'єднаних сил Богдан Союшкін.

І хоча ще з 2015-го важку артилерію відвели від лінії фронту - подібні змагання та постійні тренування стали уже традиційними. І проводимуть їх надалі, аби бійці не втрачали практичних навичок.