20:50, 21.04.2020

Унікальне явище у парку «Клебан Бик». Після зимівлі дикі птахи чекають на поповнення

Лебеді та дикі качки через теплу зиму залишилися у регіональному ландшафтному парку «Клебан Бик». Звили гнізда та готуються дати потомство. Птахи розбилися по парах і створили сім’ї. За однією з таких спостерігають місцеві науковці.

поділитись:
Унікальне явище у парку «Клебан Бик». Після зимівлі дикі птахи чекають на поповнення - фото 1

У заповіднику під Костянтинівкою перезимували дві сотні лебедів. Деякі - вже полетіли до рідних озер. Та багато птахів лишилися в регіональному ландшафтному парку Клебан Бик. Шлюбний період в них закінчився, і зараз пернаті висиджують яйця.

«У нас є одна пара, за якою ми спостерігаємо вже другий рік насправді. Одні й ті самі, гніздяться в одному місці. В тому році ми спостерігали - вони вивели 12 пташенят. І в цьому році вже вони сіли на гніздо на яйця, і ми чекаємо поповнення знову», - розповідає Галина Семеніхіна, біолог-дослідник регіонального ландшафтного парку «Клебан Бик».

Порахувати, скільки зараз лебедів тут неможливо, бо чекають потомства - подалі від чужих очей. Якщо взимку птахи трималися разом, тепер кожна пара в’є по одному гнізду на гектар. Під час зйомок - знаходимо гніздо з яйцями. Воно - диких гусаків. Одне яйце розбите. Ймовірно лисиця знайшла його раніше, - кажуть науковці. Але втручатися у життя природи вони не мають права.

«Ми не можемо переривати ланцюг живлення, тому що в природі все взаємодіє. І якщо лисиця не спіймає якогось птаха собі, вона теж не зможе прогодуватись. І може загинути. Якщо птах не спіймає якусь мишку, то він теж не зможе далі жити. І тому цей ланцюг повинен продовжуватись, і ми не втручаємось в це життя тварин і птахів», - каже Оксана Шелудченко, фахівець з екологічної освіти регіонального ландшафтного парку «Клебан Бик».

За даними біологів на території заповідника майже 140 видів птахі. Аби пернаті, а також - звірі не стали здобиччю браконьєрів, на території парку працюють патрулі. Однак зараз найбільшу загрозу для жителів заповідника становить вогонь.

«У нас такое было, что балочка есть Козынка. Ее дважды мы тушили. Дважды! И все равно допалили. Ну как бороться? Как? Территория большая, объезды постоянные и разъясняем, но это тяжело», - розповідає Анрій Дубов, начальник охорони регіонального ландшафтного парку «Клебан Бик».

Охоронці попереджають, за підпал сухої трави зловмисникам загружають чималі штрафи. І закликають відвідувачів парку не шкодити природі, не чіпати гнізда і не ловити птахів.