18:30, 14.08.2020

Попри перемир'я, армійці щодня фіксують провокації противника

Поодинокі обстріли, риття окопів та запуск безпілотників. Яка зараз ситуація на лінії розмежування?

поділитись:
Попри перемир'я, армійці щодня фіксують провокації противника - фото 1

Армієць Ігор заступає на нічне чергування на позицію наподалік селища Зайцевого. За його словами, бойовики дійсно майже не стріляють.

«Ця тиша напряга. Тому що не знаєш на що чекати з тієї сторони. Що у них там в голові в думках».

Щойно сідає сонце - Ігор бере до рук пристрій нічного бачення. Щоночі бійці спостерігають у небі ворожі безпілотники, які також заборонені під час перемир'я.

«Кожну ніч спостерігаємо безпілотні апарати. Його дуже добре видно але не чути».

Заборонено домовленостями й рити окопи – але армійці фіксують на кількох напрямках такі порушення. Любомир каже – за два тижні перемир'я противник навпроти нього встиг облаштувати нову вогневу точку.

«До вечора бійничкі вже були присипані землею. Вони зробили собі позицію під час так званого перемир’я. Тобто вони обладнують повністю позиції повним ходом і неодноразово помічали рух вантажного автомобіля, щось привозить. Помічали, дерево носять прямо на позицію, вони криють зараз. Ходять в повний зріст».

Бойовики обрали тактику збройних провокацій – намагаються спровокувати армійців на бій. Армійці переконані – таких провокацій побільшає і готуються до загострення ситуації.

«Усі перемир’я потім закінчувалися ескалацією конфліктів і знаючи як веде збройну агресію Російська федерація. Що після кожного перемир’я вони збирають сили в кулак і роблять диверсійні групи».

Бійці готові до можливого наступу і, кажуть, у разі потреби дадуть гідну відсіч противнику.