11:25, 14 вересня

Уряд України встановив нові карантинні норми

Зміни до постанови про встановлення нових карантинних обмежень для запобігання поширенню COVID-19 ввели аби стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни.

поділитись:
Уряд України встановив нові карантинні норми - фото 1

Тепер українці будуть отримувати ковід-сертифікати двох кольорів - "жовтий" або "зелений". Вони будуть містити інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий "жовтий" сертифікат буде мати інформацію про першу щеплення, а "зелений" - про повний курс вакцинації.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони будуть працювати при наявності не менше 80% працівників з "жовтими" або "зеленими" COVID-сертифікатами.

Також обмеження жовтого рівня не діють, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікат.

Остаточне рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованих, або дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.
У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади будуть працювати тільки якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат - повний курс вакцинації.

Крім того, діючі обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності "зеленого" COVID-сертифіката у всіх учасників (відвідувачів), працівників і організаторів масових заходів, в тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів , ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів і басейнів.

При перетині кордону України, при наявності "жовтого" або "зеленого" сертифікату про вакцинацію або одужання від COVID-19, людина може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується і осіб, що прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати будуть мати кольорові позначки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно, зазначається на сайті МОЗ.