19:09, 29.04.2020

В Маріуполь доставили чергову партію експрес-тестів на Covid-19

15 хвилин - і готово. Ще майже 6 тисяч експрес-тестів привезли у Маріуполь. Їх розподілять між амбулаторіями.

поділитись:
В Маріуполь доставили чергову партію експрес-тестів на Covid-19 - фото 1

Взяти у пацієнта кров, капнути на картридж і додати спеціальний розчин. Та - за 15 хвилин медики отримають первинний результат, чи не інфікований пацієнт коронавірусом. Саме так працюють звичайні швидкі тести.

«Полегшує роботу медперсоналу. Тому що ми його використовуємо в скринінгових цілях. Для того, щоб швидко і миттєво обстежити велику кількість людей на наявність антитіл», - каже директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Віолетта Длугоканська.

Людей із позитивним результатом потім перевіряють лабораторно, за допомогою полімеразно-ланцюгової реакції. Проте фахівці наголошують: такі експрес-тести - найшвидший спосіб виявити інфекцію в осіб, які приїхали з-за кордону, контактували з хворими, а також у медперсоналу. Нову партію таких тестів спільно доставили до Маріуполя Група Метінвест та Фонди Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

«Компанія Метінвест, група СКМ, спільно з Фондом Ріната Ахметова і Вадима Новінського підтримує міста присутності, лікувальні заклади в ЦИХ містах в боротьбі з Пандемія 21-го століття. Донецька область отримує черговий транш, 18 тисяч тестів, з них 5800 ми передаємо городу, ось вони тут», - зазначив директор з персоналу МК "Азовсталь" Костянтин Войцеховський.

Нову партію розподіллять між медзакладами первинної ланки.

«Сьогодні в Маріуполі є 3 активних вогнища захворювання на коронавирус. І як раз йде активне тестування можливих контактних осіб. Ми знаємо, що це медпрацівники, і дуже важливо сьогодні своєчасно і швидко провести тестування», - розповіла заступниця міського голови Ксенія Сухова.

Загалом Фонд Ахметова та Група Метінвест передали Донеччині 100 тисяч високоякісних і високоточних експрес-тестів. З них 15 000 надійшли медикам Маріуполя та прилеглих селищ. Також подарував аналізатор проб на COVID-19 - з тест-системою та боксом біобезпеки - маріупольському філіалу Донецького обласного лабораторного центру. А Фонд Вадима Новинського, окрім індивідуальних засобів захисту, швидких тестів, та апаратів штучної вентиляції легенів передав нашим медикам діагностичну ПЛР систему. Зі свого боку Група Метінвест облаштувала пункти забезпечення киснем у трьох місцевих медзакладах. На ці роботи спрямували 7 мільйонів гривень. Ще 10 мільйонів - на створення дитячого інфекційного центру на базі лікарні №4.