15:35, 12 квітня

В Україні дозволили використання в медичних цілях два препарати на основі канабісу

Це синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК, препарат «Набілон» та стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу «Набіксімолс».

поділитись:
В Україні дозволили використання в медичних цілях два препарати на основі канабісу - фото 1

Відповідну постанову «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» Кабінет Міністрів України затвердив 7 квітня 2021 року.

Таке рішення було прийняте для того, аби пацієнти мали доступу до лікарських засобів із вмістом похідних речовин канабісу «Набілон» та «Набіксімолс» як у складі імпортних лікарських засобів, так і для використання їх у виробництві відповідних вітчизняних медичних препаратів. Разом із тим також передбачено запобіжники мінімізації ризиків використання цих речовин наркозлочинцями у незаконному обігу наркотиків.

Так, обіг психотропних речовин «Дронабінол», «Набілон» (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію особливо небезпечної речовини тетрагідроканабінолу (ТГК) та «Набіксімолс» (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів, повідомили правоохоронці.