10:40, 20.06.2020

В Україні хочуть давати грошову компенсацію за моральні та фізичні муки

За біль, страждання та знущання - грошове відшкодування. У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт про виплати за фізичні, душевні муки, приниження честі та гідності, втручання в приватне життя та порушення ділової етики.

поділитись:
В Україні хочуть давати грошову компенсацію за моральні та фізичні муки - фото 1

Чи не щодня маріупольці стикаються із грубістю, нахабством та образами на вулиці, у транспорті, магазині або інтернеті. Психологи запевняють - саме це може стати однією з причин депресії, стресу або, навіть, фізичного нездужання.

 

З грубощами зіштовхнулася й пані Галина - на зупинці. Згадує випадок, який трапився під час посилення карантину.

"Стоїш в черзі, попереду дівчина з дитиною, вагітна дівчина. Підходить автобус і підбігають двоє дівчат, нізвідки не візьмись, чергу 15 осіб - всі по боку, влітають відштовхують ліктями", - розповідає маріупольчанка Галина.

А от неприязнь у навчальних закладах неодноразово спостерігав десятикласник Артем.

"Завжди були в школі, над кимось глумилися чи когось... ну, стосунки не складалися такі дружні, так, були такі випадки", - згадує хлопець.

У Верховній Раді запропонували за такі випадки ввести адміністративне покарання. Народні депутати зареєстрували законропроєкт щодо відшкодування заподіяного фізичного та душевного болю, приниження честі та гідності, а також ділової репутації, втручання в приватне життя, порушення таємниці листування, порушення ділової етики та норм трудового законодавства. Утім поки що такі уточнення недосконалі, стверджують адвокати.

"Він не дає ту структуру та обчислювальний механізм за яким це робити. Ну, є прагнення того, що якщо він буде прийнятий взагалі, то другим етапом, який має бути, інакше то закон буде безсилий і нащо він взагалі потрібний. то створення такої таблиці, якогось уніфікованого обчислення моральної шкоди", - зазначає юрист Олександр Магдаліц.

Додає, на сьогодні це абстрактні суми. Нині проєкт закону опрацьовують у відповідних комітетах.