11:05, 08 квітня

В Україні майже 30% викладачів початкової школи не пройшли ЗНО

Учителі провалили перший етап сертифікації. На які питання відповідали освітяни і чому не всі впоралися зі шкільною програмою?

поділитись:
В Україні майже 30% викладачів початкової школи не пройшли ЗНО - фото 1

У початковій школі пані Олена викладає вже 32 роки. Зізнається, пройти сертифікацію вирішила заради цікавості. ЗНО склала на 79 балів зі ста можливих. Деякі питання, дійсно, змусили розгубитися.

«Для мене, наприклад, було дивне таке питання на знаходження площі повної поверхні куба. Для вчителів початкової школи це так не дуже за фахом. Такі були питання, і на логіку», - каже учителька початкових класів.

Не злякалася іспитів й освітянка Надія. Вона працює вчителькою інформатики молодших класів. Свої знання перевіряла два роки тому. Говорить, не дуже сподобалося.

«Сертифікація дає можливість підтвердити свою кваліфікацію або підвищити, а атестація, яка є в школі - 5 років. Питання були складні, іноді потрібно було вгадати. Хотілося, щоб запитання були більш пов'язані з практикою вчителя, а не з тим, що я вивчала у сьомому класі, коли сама навчалася».

Натомість, батьки школярів думають інакше. Вважають, такі іспити викладачі мають проходити частіше. Наприклад, як учні, що наприкінці навчального року складають підсумкову атестацію.

Така сертифікація - добровільна, запевняють у профільному департаменті. Тому сказати, скільки вчителів у такий спосіб перевірили свої знання, не можуть. Із Маріуполя оцінювання пройшли 10 педагогів. Тим, хто провалив іспит, нічого не загрожує. Їм варто самостійно зробити висновки.

Та в разі вдалого проходження такого оцінювання можна збільшити зарплату на 20% та підвищити категорію. Та чи стане перевірка обов'язковою, поки невідомо. Адже термін дії саме цього проєкту закінчується цьогоріч.