14:35, 23 січня

В Україні планують розширити список провізії, ціна якої підлягає держрегулюванню

До соціальних товарів хочуть додати хліб. Які ще продукти не мають перевищувати 10% надбавки за оптово-відпускною вартістю та хто контролюватиме дотримання нових вимог ціноутворення?

поділитись:
В Україні планують розширити список провізії, ціна якої підлягає держрегулюванню - фото 1


Мука, цукор, молоко, макарони, гречка, олія, яйця, масло та курка. На ці продукти уряд запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище десяти відсотків. І це врахувавши рекламні, логістичні та інші послуги, пов’язані з реалізацією кінцевому споживачу. Продавці кажуть: цінники і так намагаються не збільшувати, адже товар тоді лежить без попиту.

«Ну 10%-5% пока масло идет. Крупа, ну, тоже 5% пока. Масло, если сильно большая цена и оно не соответствует качеству, я его тоже брать не буду. Что ж я его куплю и буду доедать сама - нет. Мы отказываемся тогда от товара. Молоко сейчас стоит вот, например, я его на базе беру 24.70 - я его по 27 боюсь продавать», - каже продавчиня Яна.

Натомість виробникам соціально важливих продуктів природний газ продаватимуть власного видобутку. Отже, ціна буде значно меншою, тож і собівартість товару має бути нижчою. Та реалізатори вважають: харчі все одно дорожчатимуть. Цінник на курятину перед Новим роком піднявся на 6 гривень та ще на дві цьогоріч.

Порушення вимог законодавства у сфері ціноутворення буде контролювати держстат. На високу вартість можуть поскаржитись і самі покупці. Для цього необхідно звернутися до держпродспоживслужби.

«З 13 січня 2022 року у разі виявлення порушень дотримання вимог порядку застосування граничного рівня торговельної надбавки при проведенні заходу державного нагляду контролю адміністраційно-господарські санкції будуть застосовуватись з цієї дати. Пропонуємо вказати повну назву суб’єкта господарювання, адресу розтошування, факт порушення, надати копії підтверджуючих документів, чеків, квитанцій», - розповідає завідувачка сектору

контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби в Донецькій області Юлія Барвінська.

Щоправда, з 2014-го року на Донеччині діє тимчасова заборона на проведення перевірок. Винятки - лише суб’єкти господарювання з високим ступенем ризику. І до цієї категорії відносяться не всі підприємства з пільгового списку.