14:10, 20 березня

В Україні побільшало підробних ліків

Фальсифікату стало більше через карантин та пандемію. Такі висновки зробили у Всесвітній організації охорони здоров'я. Як не натрапити на фальшивку і чи можуть українці за пакуванням відрізнити несправжні від оригіналу?

поділитись:
В Україні побільшало підробних ліків - фото 1

Провізори розповідають: придбати підробку в аптеці з ліцензією майже неможливо. Бо ліки перевіряють у декілька етапів. Спочатку це роблять на фармацевтичному підприємстві. Потім препарати проходять контроль у держструктурі. І остання інстанція - працівник у медичному санітарному закладі. Фахівці розповідають: як кожен із нас може виявити фальшивку. Насамперед варто звернути увагу на колір блістера, а також на знаки фірми виробника.

«Практика показує, що це може бути видозмінена упаковка. Препарат, який не відповідає вимогам, це не факт, що він вже поганий. Це може бути не розмитнений якийсь препарат. Без анотації українською мовою. Можуть бути ті, які просто не пройшли всі етапи контролю на митниці», - каже директорка комунальної аптеки Ірина Шабанова.

Юристи наголошують: в інтернеті натрапити на підробку легше. Тож, якщо ви зібралися придбати ліки онлайн, зверніть увагу на оформлення сайту. Також за вашим проханням аптека має показати відповідні ліцензії та сертифікати. У разі, якщо документи не надають, будьте певні, це - шахраї.