19:04, 20.04.2021

В Україні узаконили деякі препарати на основі канабісу

Заборонений наркотик чи необхідні ліки? Кому їх призначатимуть, як ставляться маріупольці до можливої легалізації медичної марихуани та досвід країн, в яких дозволено продаж конопель.

поділитись:
В Україні узаконили деякі препарати на основі канабісу - фото 1

Цього місяця Кабмін виключив з переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів деякі препарати на основі канабісу. Тепер у формі ліків та за рецептом дозволено використовувати Дронабінол, Набілон та Набіксімолс. Медикаменти зі вмістом марихуани допомагають при депресіях, посттравматичних розладах, епілепсії, псоріазі, розсіяному склерозі, людям з хворобами Альцгеймера, Паркінсона та онкохворим, зауважують лікарі.

«У чому перевага медичного канабісу - це велика доступність у вживанні. Тобто, людина може прийняти таблетку, може випити чай, може покурити просто-напросто канабіс. Не настільки швидко і не настільки сильно звикає людина, як при застосуванні морфіну, як при застосуванні синтетичних морфіну, героїну та інших наркотиків», - каже директор міського міжрайонного онкологічного диспансеру Сергій Волошин.

За словами головного санітарного лікаря України, Віктора Ляшка тепер будуть доступні понад десять торгових найменувань медикаментів, зроблених на основі нещодавно дозволених препаратів. Ще восени минулого року Президент зуважив, що ліків із вмістом канабісу гостро потребують близько двох мільйонів українців. А у грудні комісія ООН виключила марихуану зі списку особливо небезпечних наркотиків.

Нині марихуану частково дозволили у 30 країнах, зокрема у США, Мексиці, Бельгії, Великій Британії, Чехії, Греції та інших. У Канаді ж використання медичного канабісу узаконили 20 років тому. А у 2018-му вона стала першою великою країною, що повністю легалізувала вживання конопель. Зараз там навіть існують спеціальні магазини, де продають різні сорти цієї рослини.