19:32, 11.06.2021

В Україні розробили гуманітарну стратегію возз'єднання країни

Створити на лінії розмежування торговельні зони, відновити виборчі права та надати статус постраждалих від воєнного конфлікту усім жителями непідконтрольних територій. Такі заходи передбачає Гуманітарна стратегія возз'єднання України, розроблена фахівцями Національної платформи примирення та єдності

поділитись:
В Україні розробили гуманітарну стратегію возз'єднання країни - фото 1

Але документ ще опрацюють разом із депутатами, мерами і жителями прифронтових міст і сіл. Перше громадське обговорення провели у Маріуполі.

"Донбас - точка відліку". Обговорення стратегії возз'єднання України стартували у Маріуполі. В дискусії взяли участь народні депутати, політологи та громадські діячі. Організувала зустріч Національна платформа примирення та єдності.

Документ спільно з Українським інститутом політики розробляли близько року. Його мета - впровадити заходи, які допоможуть повернути людей з тимчасово непідконтрольних територій.

Будують житло, надають соцвиплати та допомагають розвивати бізнес. У Маріуполі вимушених переселенців підтримують з 2015 року. З початку війни саме тут оселилися понад сто тисяч осіб. Окрім цього, місто стрімко розвивається: ремонтують лікарні і школи, будують дороги, відкривають молодіжні хаби. Попри те, що до лінії зіткнення, - всього 20 кілометрів.

Як повернути людей, а з ними і території, обговорюватимуть в усіх прифронтових містах. Після цього план презентують у столиці.

"Естественно, будут обсуждения с депутатами в Верховной Раде, с профильными комитетами. И когда все это будет собрано, все это будет готово, это будет представлено и в Кабинет Министров, и в профильное министерство, и в Офис Президента", - зазначив Сергій Сивохо, лідер Національної платформи примирення та єдності.

За словами лідера платформи, ця стратегія має стати основою державної політики реінтеграції Донбасу.