18:57, 22 вересня

В Україні Уже вп'яте відбудуться змагання WorldSkills Ukraine

Обиратимуть кращих молодих фахівців у дев'яти професіях! Змагання WorldSkills Ukraine відбудуться за підтримки Групи Метінвест .

поділитись:
В Україні Уже вп'яте відбудуться змагання WorldSkills Ukraine - фото 1

Молодь робітничих професій розкриватиме свій потенціал, а ті, хто ще не визначився, отримають актуальну інформацію. Через пандемію, цьогоріч конкурс відбудеться з дотриманням всіх карантинних норм у Маріуполі, Запоріжжі, Дніпрі та Києві.

 

Учасниками WorldSkills Ukraine стануть близько сотні осіб. Це молодь робочих спеціальностей і студенти профтехучилищ.

У Маріуполі змагатимуться токарі, електромонтажники та слюсарі. Для школярів, які з майбутньою професією тільки визначаються, підготують нестандартний контент. Один із сюрпризів - від популярного українського ведучого Олександра Педана, який на один день змінив професію. До Маріуполя, аби познайомиться з роботою оператора машини безперервного лиття заготовок конвертерного цеху комбінату Ілліча Олександр приїхав зі своєю донькою Валерією.

В Україні Уже вп'яте відбудуться змагання WorldSkills Ukraine - фото 27083

 

Вивчити процес розливання сталі та опанувати ази цієї сильної професії. Разом - цілу зміну. В Україні робочі спеціальності дуже затребувані, проте знають про них - мало, зазначає ведучий. Тому, аби популярно і цікаво розповісти про робітничі професії, він бере участь в промо WorldSkills Ukraine.

«Ми живемо в сталі, люди просто не помічають, наскільки навколо нас сталі. І навіть не замислюються, де вона береться, хто її виготовляє, який це глобальний процес. Я був вражений, що ММК Ілліча існує понад 120 років, але попри це тут стільки нових технологій. Але найбільше вразили люди, тому що, коли ти бачиш, як вони легко працюють з вогнем, це реально чоловіча робота», - розповів шоумен Олександр Педан.

Своїми враженнями поділилася і донька шоумена, Валерія Педан, яка цілий день працювала в гарячому цеху.

«Все дуже масштабно, мені дуже сподобалося, я не очікувала, що все буде таких великих розмірів, дуже цікавий експірієнс, тому я задоволена», - розповіла Валерія.

У світ металургії та розливання сталі на ММКІ, зіркових гостей ввів оператор МНЛЗ Руслан Пацегора. Разом вони відпрацювали весь цикл - від завантаження до виходу готового сляба. Металург каже, що не всі стажери витримують тут одразу повну зміну, а гості впоралися на відмінно.

«Я навчав Олександра Педана своїй професії - тобто оператор МБЛЗ. Показував від підготовки стали в конверторах до складу стали. Повністю весь процес МБЛЗ 4. Він ходив, все питав, всім цікавився. Хороший діалог вийшов», - розповів металург.

В Україні генеральним спонсором міжнародного конкурсу традиційно виступає Група Метінвест. У Маріуполі WorldSkills Ukraine відбудеться з 29 вересня по 1 жовтня.