13:21, 03.11.2020

В Україні змінили критерії госпіталізації пацієнтів з підозрою на Covid-19

Через епідемію коронавірусу у МОЗ змінили крітерії за якими пацієнтів з симптомами інфекції госпіталізують.

поділитись:
В Україні змінили критерії госпіталізації пацієнтів з підозрою на Covid-19 - фото 1

Наразі госпіталізація показана тим, у кого є підозра на COVID-19 або вже підтверджена, і вони мають хоч б одну з таких ознак:

- частота дихання становить менше 10 за хвилину або більше 30;

- сатурація (частка насиченого киснем гемоглобіну відносно загального гемоглобіну) менша або дорівнює 92%;

- порушення свідомості.

Крім того, госпіталізація показана пацієнтам з перебігом захворювання середньої важкості, які мають тяжку супутню патологію в стадії декомпенсації (коло організм самостійно вже не може справлятися з хворобами).

Окрім того міністр охорони здоров'я Максим Степанов нагадав, як діяти мешканцям сіл. По-перше - при перших ознаках ГРВІ одразу зателефонувати сімейному лікарю і він вже буде вірішувати чи необхідне тестування на COVID-19 та як буде у подальшому йти лікування пацієнта.

“Це важливе питання, адже в Україні близько 30% населення мешкає у сільській місцевості, де є проблеми з доступом до медичної допомоги. Найголовніше, якщо ви відчули ознаки застуди, нікуди не треба їхати, адже ви можете інфікувати інших. Пацієнту з ознаками гострої респіраторної інфекції, який мешкає в селі, треба подзвонити своєму сімейному лікарю”, - наголосив Максим Степанов.

Також, якщо температура вища ніж 38℃ і є хоча б один із симптомів тяжкого перебігу гострого респіраторного захворювання, серед яких кашель, утруднене дихання, біль в грудній клітці, задишка в спокої, ціаноз, порушення свідомості, ознаки дихальної недостатності, інші ознаки, що свідчать про критичний стан пацієнта, лікар відразу викликає мобільну бригаду. Мобільна бригада повинна взяти мазок для подальшого ПЛР-дослідження. Також залежно від стану хворого та перебігу хвороби лікар прийматиме подальші рішення щодо виклику екстреної медичної допомоги.

“Якщо є наявні показання, то відбувається госпіталізація хворого у визначені заклади охорони здоров’я. В іншому разі лікування відбувається за місцем перебування пацієнта, тобто в амбулаторних умовах. Дуже важлива річ - не треба займатися самолікуванням. Не треба бігти в аптеку і купувати дороговартісні ліки. Не треба шукати в інтернеті і Google, як лікувати коронавірусну хворобу. Це справа спеціалістів”, - підкреслив міністр.