19:33, 08 жовтня

Від кінця вересня коронавірусна статистика у Маріуполі пішла вгору

Понад 300 нових інфікованих щодня. Медики розповідають: змінився і сам вірус. Тепер інкубаційний період менший, а пацієнти - молодші.

поділитись:
Від кінця вересня коронавірусна статистика у Маріуполі пішла вгору - фото 1


Сьогодні у Маріуполі працюють три центри масової імунізації. Аби зробити щеплення, варто прихопити із собою паспорт і телефон. Медики кажуть: пройти процедуру - необхідно.

«Вся летальність, яка є на даний час по лікарні за два тижні, всі, хто люди загинули від ковід-19, не мали вакцинації. Це, я думаю, такий наявний приклад», - каже медичний директор маріупольської міської лікарні №4 Андрій Серветник.

Крім того, змінюється і сам вірус. Дельта все частіше вражає молодь і поводиться значно агресивніше, ніж інші штами,- попереджають медики.

«Інкубаційний період якщо раніше був до двох тижнів, то зараз 3-4 дня. І розпал відбувається на очах. Найчастіше вже хворіють і діти. Якщо раніше вони переносили цей вірус безсимптомно, то зараз це супроводжується респіраторно-вірусними проявами. І потрапляють в стаціонар діти», - розповідає директор маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський.

Поки тяжких хворих на ковід у Маріуполі приймають три лікарні. Ще дві - у резерві. Загалом у місті обладнано тисяча ліжок із киснем. З них третина - вже зайняті,- говорять медики. А статистика зростає.

«Два дні поспіль більше 300 випадків захворювання в день було, в добі. Сьогодні - 275 нових випадків захворювання. І на лікуванні знаходиться вже більше 2000 осіб. З них 300 осіб проходять лікування в стаціонарах міських лікарень», - зазначає директор департаменту охорони здоров'я міської ради Маріуполя Андрій Ремпель.

У маріупольському департаменті охорони здоров'я додають: серед містян, які потрапили із ковідом до стаціонару, 99% - невакциновані.