14:40, 16 січня

Від січня медикам підвищили мінімальну зарплату

Рішення Кабмін ухвалив цього тижня. Тепер лікарі отримуватимуть 20 тисяч гривень, а медперсонал – 13,5 тисяч. Як новину сприйняли бюджетники?

поділитись:
Від січня медикам підвищили мінімальну зарплату - фото 1

 

Робочий день Анастасія починає з перевірки хірургічного інструменту. На чергуванні вона асистує лікарю, робить перев'язки та невеликі операції. Дівчина згадує: коли вісімнадцять років тому влаштувалась на роботу, оплата цікавила в останню чергу. Та відтоді багато змінилось, адже з'явилася сім'я.

«Устраиваясь на должность медсестры, она получает минимальную заработную плату. С моим стажем и выслугой я получаю, можно сказать, на тысячу больше от минимальной зарплаты. Повышение в таком объёме, который предусматривается, конечно, для нас очень и очень важно», - каже медична сестра.

Мінімалку для медиків уряд підвищив вже з січня. Лікарі отримуватимуть від 20, а медсестри та фельдшери - від 13,5 тисяч гривень. Та це за умови повної зайнятості.

Також меншу суму одержуватимуть сімейні лікарі й терапевти, з якими уклали недостатньо декларацій. Олексій Лижин - травматолог. Каже: через низьку оплату третина його одногрупників відмовилась працювати у лікарні.

В обласному медзакладі інтенсивного лікування працюють близько тисячі співробітників. Місячний бюджет на заробітну плату - близько 10 мільйонів гривень.

Після підвищення мінімалки ця сума зросте у декілька разів. В адміністрації вважають: з одного боку це дозволить конкурувати з приватними лікарнями. З іншого - слід уважно все вирахувати.

«Конечно, каждый администратор лечебного учреждения, вся администрация переживает о том, хватит ли денег. Ещё не заключены пакеты с Национальной службой здоровья Украины. Пока сейчас это всё на этапе заключения и на этапе расчётов», - каже директорка обласної лікарні інтенсивного лікування Ольга Голубченко.

В уряді заспокоюють: грошей вистачить.

«Підвищення зарплат - це, звичайно, не єдине нововведення, яке чекає медичну галузь. Завдяки рекордному бюджету НСЗУ буде підвищено фінансування лікарень, що дасть можливість також оновлювати і модернізувати медзаклади», - зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Оновлену мінімалку медики мають отримати у лютому.