12:22, 19 вересня

Від жовтня Нацбанк виводить з обігу старі банкноти та копійки

Дріб'язку в гаманцях поменшає. У такий спосіб банкнотно-монетний ряд скоротиться з сімнадцяти до дванадцяти номіналів. Чи вплине це на ціни?

поділитись:
Від жовтня Нацбанк виводить з обігу старі банкноти та копійки - фото 1

З 1 жовтня монетами номіналом 25 копійок і деякими купюрами вже не можна буде розраховуватися. Старі банкноти та монети ще три роки прийматимуть в українських банках.


Часто готівкою розраховуються на пошті. Проте вже зараз купюри старого зразка зустрічаються дуже рідко, кажуть в установі.

«Давно вже не бачили цих дуже старих купюр, які саме 2003 року. Але ось монети 25 копійок - так, користуються популярністю поки, на даний момент», - каже начальниця поштового віділення Ганна Ємцева.

Прихильники безготівкового розрахунку ніяких змін не помітять. Адже платять без решти. Економісти ж запевняють, скорочення монетного ряду жодним чином не відобразиться на цінах.

«Саме вилучення монет вже є наслідком інфляційних процесів. Ну, а слідом, я думаю, що ціни теж будуть приведені у відповідність. На сьогоднішній день практично вже немає теж цін, встановлених з точністю до п'яти копійок», - зазначає економістка Олена Хаджинова.

Також з жовтня поступово виводитимуть з обігу 1 та 2 гривні зразка 2003-2007 років та монети номіналом 1 гривня, виготовлені до 2018 року.