15:10, 11.07.2020

Вихідні без пікніка. На Донеччині заборонили відвідувати ліси

На Донеччині рятувальники оголосили надзвичайну пожежну небезпеку. Чи дотримуються відпочивальники правил і хто стежить за порядком у природних зонах?

поділитись:
Вихідні без пікніка. На Донеччині заборонили відвідувати ліси - фото 1

Під високими соснами прохолодно. Майже безлюдно. Ще й море - за кілька метрів. Це - Стародубівське лісництво, що неподалік Юр'ївки.

Щодня пан Євген обходить усю територію. Лісничий стежить, аби сьогодні не було відвідувачів. В області оголосили найвищий, 5 клас пожежної небезпеки.

«У нас люди трошки безтурботні. Тому що досить недопалка, кинутий випадково, іскра якась. Населений пункт - це Ялта, звичайно, і Юр'ївка. Але тут перебувають крім цього і бази відпочинку», - розповідає лісничий Євген Нечаєв.

Тому в лісі неможна палити багаття. І не тільки в спеку.

Альтанки, столи і лавки, та - мангал. В цьому лісі облаштували спеціальну зону відпочинку. І тільки тут дозволяють розводити вогнище.

Зазвичай, сюди приходить чимало відпочивальників, бо є де розміститися. Вже понад півсторіччя лісники дбають про природну зону. Збирають сміття і вирубують сухостій.

«Майстри і вся лісова охорона в межах своєї компетенції займаються охороною, наведенням порядку і дотримання чистоти. Розведення багать, пляшки щоб не кидали», - каже головний лісничий ДП "Приазовське лісове господарство" Михайло Рожко.

Рятувальники попереджають, через задуху і вітер вогонь поширюється дуже швидко. На Луганщині й досі гасять осередки тління. Цього понеділка там спалахнув ліс. Вигоріло близько 5 тисяч гектарів. Полум'я знищило і пошкодило понад 130 житлових будинків. П'ятеро людей загинуло. Заборона ходити до лісу діятиме, поки стоїть спека.

«Забороняється підпалювати суху рослинність та суху траву не тільки у лісі, але й поблизу лісових масивів, так як створюється небезпека безпосередньо до лісів і вони можуть спалахнути», - розповів рятувальник Олександр Кобко.

Надзвичайники наголошують, за порушення в лісах правил пожежної безпеки відвідувачі мають сплатити штраф. Від півтори до понад 15 тисяч гривень.