11:03, 05.08.2020

Віктор Ляшко: В Україні недостатній рівень вакцинації

Головний санітарний лікар акцентував - ситуація з коронавірусом не перепона для планової вакцинації.

поділитись:
Віктор Ляшко: В Україні недостатній рівень вакцинації - фото 1

З початку року в Україні зареєстровано 1017 випадків коклюшу, 245 - кору, 120 - паротиту та 28 краснухи. Все це наслідки зниження рівня вакцинації, акцентував Віктор Ляшко.

"Все це може призвести до того, що у нас поруч з коронавірусною хворобою будуть реєструватися спалахи вакцинорегульованих інфекцій, які можна і потрібно профілактувати".

Обов'язкові щеплення для дітей і дорослих безкоштовні і гарної якості, зазначив Ляшко. Також головний санітарний лікар розповів, що з січня 2022 року календар обов'язкових щеплень розширять. У нього включать щеплення від пневмокока.

"Не дивлячись на пандемію, ми вживаємо заходів для розширення календаря щеплень і розширення переліку інфекційних хвороб, від яких необхідно захищатися шляхом імунопрофілактики. У червні Національна технічна група експертів з імунопрофілактики рекомендувала МОЗ включити в календар вакцину проти пневмококової інфекції. 31 липня оперативний штаб МОЗ з протидії вакцинокерованим інфекціям також рекомендував включити до національного календаря щеплень з 2022 року вакцину проти пневмококової інфекції. Вона буде проводитися триразовим щепленням: перші два щеплення в перший рік життя і третє щеплення – на другий рік життя".

Пневмококковая інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом. Джерелом може бути людина без виражених симптомів хвороби. Збудник, потрапляючи в легені, може викликати пневмонію. Симптоми пневмококової пневмонії: лихоманка, кашель, задишка, біль у грудях.