19:03, 20.11.2020

Вже завтра українців без маски у громадському місці та транспорті будуть штрафувати

Цього тижня Президент України підписав Закон, який зобов'язує в громадських місцях носити пов'язку чи респіратор. За нехтування правилами - покарання від 170 до 255 гривень, якщо порушення зафіксують повторно. Чи дотримуються правил у Маріуполі?

поділитись:
Вже завтра українців без маски у громадському місці та транспорті будуть штрафувати - фото 1

Відтепер поліція має право штрафувати на місці.

«Якщо людина знаходиться на відкритому повітрі, то у них не стане відповідальності за те, що вони не вдягли маску. Якщо вони знаходяться в себе вдома, вони не повинні вдягати маску. Якщо вони знаходяться в місцях, які є вільні за доступом громадськості: магазини, пошти, телеграфи, каси, вокзали - там треба носити маску вдягнену так, щоб вона закривала рот та ніс», - роз’яснює адвокат Михайло Ілляшев.

Дотримання цих та інших карантинних правил перевіряють щодня. Миють не тільки підлогу та всі поверхні. У непродовольчих магазинах - дезінфікують й весь товар, кажуть продавці. Та й пускають до приміщень тільки обмежену кількість осіб, запевняють продавці.

До ресторанів та кав'ярень потрібно заходити в масці. А знімати її тільки тоді, коли вам принесли їжу. Сідати - з дотриманням дистанції. Закон про покарання за відсутність масок підписав Президент цього четверга. Набуде чинності він вже завтра.

«Це застосуються до всіх, штрафи там маленькі, але вони дозволяють карати не тільки суб'єкти господарювання або їх співробітників, але і самих відвідувачів, які відмовляються виконувати вимоги. При цьому, згідно зі змінами, внесених в адмін кодекс, поліція має право виписувати штраф на місці», - зазначила начальниця відділу департаменту економіки Інна Толстопятова.

А ось у Європі штрафи значно вищі. У Німеччині вихід без маски коштуватиме 150 євро, в Іспанії - 400, а в Італії та Британії — 1000 євро.