12:40, 24.05.2020

Як країни світу виходять з карантину?

У Китаї новий спалах коронавірусу. А в Ізраїлі дозволили ходити без масок. До літа готуються і в Польщі. Там скасували двотижневе ізолювання для сезонних робітників із України.

поділитись:
Як країни світу виходять з карантину? - фото 1

В Ізраїлі послабили режим особливого положення. Відкрили ринки, торгові центри, дитячі садки та спортзали. Але на вулицях людей небагато, бо спека майже в 45 градусів.

«Можна маску не носити в таку спеку. Тому як людині і без того неможливо дихати. 44 градуса», - розповідає жителька Ізраїлю Юлія Загальська.

А ось дотримуватися дистанції - обов'язково. Усього в країні близько 16,5 тисяч хворих на Covid-19. З них 13 тисяч - одужали. Але повністю обмеження поки не скасовують.

«Народ тут не дисциплінований і законослухняний, а просто боїться штрафів. Тому що тут з цим дуже жорстко. Це не можна оскаржити ніяк», - каже Юлія Загальська.

Небагато людей і на вулицях Польщі. Цього тижня там відновили роботу салонів краси та перукарень. Планували відкрити й літні майданчики. Але кафе поки працюють лише на доставку. У країні послабили карантин для сезонних ротібників. Їм можна ставати до праці без двотижневої ізоляції.

А ось знову на карантині жителі Китаю. У Піднебесній обмеження скасували ще місяць тому. Відкрили майже все, окрім дитячих садочків. Але медики зафіксували новий спалах коронавірусу. Жителям двох провінцій виходити на вулицю заборонили, розповіли маріупольці Надія та Володимир. Вони вже два роки живуть в місті неподалік Пекіну.

- У Китаї тут з цим не жартують. Тут все робиться швидко і ефективно.

- Багато хто почав знімати вже, опускати маски, тому що в громадські місця, як метро, не можна зайти без маски. Скрізь досі потрібно сканувати QR-коди, що ви відвідали це місце.

Усього в світі понад 5 мільйонів інфікованих. Із них 300 тисяч людей - померли. Найбільше хворих - у США, Росії та Бразилії.