10:00, 19.07.2020

Як носити маску, коли на вулиці за 30 градусів, а у транспорті  подекуди і до +40

Захисна маска - убезпечує чи шкодить? Як носити пов'язку, коли на вулиці спека та що рекомендують медики?

поділитись:
Як носити маску, коли на вулиці за 30 градусів, а у транспорті  подекуди і до +40 - фото 1

Вікторія чекає на транспорт. Каже: поки на зупинці малолюдно - тимчасово зняла маску.

«Приспустила, тому що жарко. Дихати дуже важко. Вуглекислий газ вдихаємо, видихаємо», - каже пасажирка.

А ось Володимир пов’язку не знімає. Говорить: боїться штрафу. Хоча визнає: в пов’язці важко. Без маски не пускають і в автобуси. На них розміщені відповідні таблички. Проте, в натовпі жителі ігнорують ці рекомендації.

У громадських місцях знімати маски, або носити їх на підборідді не можна, попереджають фахівці. Бо є ризик зараження Covid-19.

«Ніс і рот повинні бути закриті. Маску треба обирати з матеріалів натуральних, тобто марлева або медична, світлого кольору, або білого кольору», - зазначає завідувач відділення Донецького лабораторного центру МОЗ Сергій Сидорченко.

Синтетичні, навпаки, погано пропускають повітря, тому в них важко дихати. Влітку марлеві ж пов’язки не паритимуть, запевняють медики. Якщо в масці людині бракує повітря чи стало зле, лікарі радять не гаяти часу.

«Можна відійти на соціальну відстань, зняти маску, подихати, а якщо вона волога, треба її змінити», - зазначив Сергій Сидорченко.

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують: поки триває карантин, масковий режим не скасують. А ще рекомендують: частіше мийте руки з милом та обов’язково користуйтеся антисептиком.