19:21, 13.08.2020

Як підготувати малюка до школи?

Менше трьох тижнів до навчального року і деякі батьки вже готують малюків до уроків. Та чи варто завчасно втомлювати дітей, або ж навпаки - є  можливість підтягнути базові знання?

поділитись:
Як підготувати малюка до школи? - фото 1

Життєрадісна, емоційна, активна та весела. І вже у вересні піде в перший клас. Шестирічна Єлизавета обожнює малювати, а ще...

«Мені дуже сильно подобається, коли ми з мамою вчимо різні літери, палички малюємо або ми з нею читаємо. У школі багато друзів буде, весело», - каже майбутня першокласниця Єлизавета Топалова.

Форму, рюкзак і щоденник - уже придбали. Та до початку навчання залишилося менше трьох тижнів, то як ще готуються?

«Зараз, чесно кажучи, ми тільки читаємо, а в усьому іншому - відпочиваємо, все-таки насолоджуємося і намагаємося відновити сили перед серйозним початком навчального року. У садку ми проходили підготовку, ну, і займалися самі, не ходили ні на які підготовчої групи. Ну, ви знаєте, дитина досить швидко, швидко все освоїла», - розповідає мама дівчинки Катерина Топалова.

Уже першого вересня за парти сядуть учні. А поки що вчителі лише готовляться приймати дітей. Свій клас облаштовує майбутня вчителька Наталя Солодовник. В неї шості першачки, утім цьогоріч за новим проєктом "Інтелект України". Ділиться порадами з батьками.

«За час, що залишився, жодних хвостів ви не підтягнете, а якщо насідатимете на дитину з читанням, письмом, то зможете викликати у неї негативні емоції з приводу школи. Звичайно ж, читайте щодня дитині, читайте разом, якщо дитинка вже вміє читати, розучуйте лічилки, скоромовки. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м'язів руки, щоб їй легше було опанувати письмо», - радить учителька.

Додає, можна пограти з дітьми в школу, де іграшки будуть учнями, а найулюбленіша - вчителькою. Це допомагає дітям зрозуміти основні правила та норми з якими зустрінуться в закладі. Також за декілька тижнів варто почати корегувати режим - рано лягати спати та прокидатися. Психологи ж наголошують, дуже важливо враховувати не тільки інтелектуальну підготовку малят, а саме емоційну та вольову готовність.

«Дитина повинна добре розуміти, чим школа відрізняється від дитячого садочку. Це нові вимоги, як до школяра, це дисципліна, це спроба дослухатися до дорослих. Не пригнічувати дитину, не влаштовувати сварки через якісь дрібниці, тобто емоційна атмосфера у родині: ні у якому разі не залякувати дитину школою або вчителькою», - радить психологиня Юлія Острякова.

Зауважує, в перші місяці навчання варто не обтяжувати учнів додатковими заняттями. Цьогоріч у перший клас підуть близько 4 тисяч малюків.