13:00, 26.06.2020

Як підтримують медиків, що боряться з Covid-19?

Рятувавши пацієнтів під час бойових дій, вони боялися ворожих куль та уламків снарядів. Нині загроза прихована – коронавірус, зазначають медики Донеччини.

поділитись:
Як підтримують медиків, що боряться з Covid-19? - фото 1

Андрій Пінчук працює на швидкій 7 років. Згадує: складніше та небезпечніше, ніж зараз, було хіба що під час активних бойових дій, коли надавати допомогу доводилося під обстрілами. Якщо тоді остерігався осколків снарядів, то нині загроза невидима.

«Остерігаємось на кожному адресі. Може бути, припустимо, десь щось не сказали, коли диспетчер запитує. Температура. Уже напружує, так би мовити», - каже санітар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Пінчук.

Почуття тривоги залишається і після чергування. Тож, аби не наражати на небезпеку близьких, Андрій обмежив спілкування із ними.

«Я батьків давно не бачив. Десь з місяць. І то приїхав, у дворі поспілкувалися і розбіглися. У мене дружина працює в інфекційному дитячому. Я за неї хвилююся, вона за мене хвилюється», - каже Андрій Пінчук.

Щоб убезпечити медиків від зараження коронавірусом, Фонд Ріната Ахметова за останні чотири місяці передав державним лікарням країни понад 60 000 комплектів захисного одягу та 120 000 предметів індивідуального захисту.

Як підтримують медиків, що боряться з Covid-19? - фото 20836

 

«Спочатку, коли почалася пандемія, ми дуже переживали за те, чи буду у нас масці, чи будуть у нас респіратори, чи будуть у нас комбінезони, костюми. Дивились в інтернеті, у кого є, у кого немає, а зараз нам вже набагато простіше. Просто на душі спокійніше і працювати легше», - розповідає фельдшерка виїзної бригади медицини невідкладних станів Анастасія Лисицька.

Щоб не тільки полегшити роботу працівників виїзних бригад, а й зробити миті відпочинку приємнішими, Фонд подарував працівникам обласних центрів медичної допомоги по всій країні кавові машини.

«Ми всі кавомани. Ми всі любимо пити каву, у нас співробітники теж люблять випити чашку кави. Спасибі величезне, це просто дуже приємно», - каже заступниця директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Рязанцева.
Як підтримують медиків, що боряться з Covid-19? - фото 20837

 

«Ми сподіваємося, що цей подарунок допоможе скрасити рідкісні хвилини відпочинку і додасть бадьорості нашим лікарям», - зазначив представник Фонду Ріната Ахметова Михайло Катеринчак.

Від початку пандемії COVID-19 Фонд Ріната Ахметова надав допомогу медзакладам у 17 областях України.