09:45, 24 вересня

Як підзаробити, коли ти пенсіонер?

Здати квартиру в оренду, продати врожай чи підробити сторожем? Через невеликі статки - деяким пенсіонерам доводиться шукати підзаробіток. Тож, які є перспективи у роботі, коли тобі за 60?

поділитись:
Як підзаробити, коли ти пенсіонер? - фото 1

Жінка продає квіти в горщиках. Зізнається: вирощувала сама. Пішла на пенсію рано, бо мала "гарячий стаж". Грошей не вистачає, добре, хоч діти допомагають.

«Серце заболіло, ходила, 5000 віддала. Де б я їх взяла, 2470 отримую? До пенсії треба дожити ось і вийшла торгувати».

А пані Ніна, аби підзаробити - продає власний врожай. Торгує яблуками та грушами. Прибуток - незначний. На одну пенсію, - каже, не проживеш.

«Я токарем працювала в заводі. У мене були заробітки хороші. І 300 було, 250. А пенсія - 3 тисячі. Булабезробіття і ми на своєму рахунку сиділи. Ось це, напевно, мені і дало результат», - розповідає пенсіонерка.

Олександра тимчасові підзаробітки не влаштували. Тому й на пенсії - працює. Він вахтер у будинку культури. Розповідає: вдома - засумував би, а так - на людях, й зайву копійку має.

«На пенсію складно вижити. Я офіційно працюю. Робота нескладна, а задоволення, ну ... я б не сказав, що вона приносить задоволення. Цього не відчуваю. Це необхідність», - зізнається пенсіонер.

Від вересня в Україні підняли мінімальну зарплату - до 5 тисяч гривень. Разом із тим повинна зрости й пенсія. Але фахівці кажуть, це стосується лише тих громадян, які не працюють і досягли певного віку.

«Які досягли віку 65 років. Та мають страховий стаж 35 років для чоловіків, 30 років для жінок. Ці виплати для цієї категорії пенсіонерів мають бути не менше ніж 40% від мінімальної зарплати», - акцентує заступниця начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Ганна Фетісова.

Скільки саме грошей додадуть - у кожному випадку вирішуватимуть індивідуально.