09:15, 26 жовтня

Як повернути субсидію, якщо вам її скасували?

Повернути субсидію. Деяких українців позбавляють грошової допомоги за несплату комірного. Та борги через те лише накопичуються. Чи є шанси відновити виплати від держави, якщо вам їх скасували?

поділитись:
Як повернути субсидію, якщо вам її скасували? - фото 1

 

Пані Валентина має борги за комірне. Через це пенсіонерка втратила пільги від держави на оплату житлово-комунальних послуг. Борги з’явилися, бо грошей навіть на їжу не вистачає,- скаржиться старенька.

Проте, такі, як пані Валентина, можуть оновити субсидію,- кажуть фахівці. Для цього варто укласти з комунальниками договір реструктуризації. Тобто, якщо споживач завинив за опалення, газ, світло чи воду, розраховуватися можна поступово.

«Це така розстрочка суми боргу. Укладаємо рівними частинами, якщо сума боргу 30 тисяч, ділимо на 60 місяців, пропорційно рівними частинами споживач сплачує», - розповідає начальниця відділу збуту комунального підприємства Ірина Корнієнко.

Укладати такий договір можна строком до п'яти років. А сума розстрочки за комунальні послуги не має перевищувати 20% від доходу боржника,- пояснюють фахівці. Тож субсидію поновлять, якщо згідно з документом особа вчасно оплачує частинами те, що завинила, і поточні суми в платіжках.

Однак, якщо споживач знову накопичує борги за комірне, пільгу скасують автоматично, - попереджають соцпрацівники.

Тож, нагадують в Управлінні соціального захисту, борг навіть у 340 гривень є приводом відмовити у призначенні субсидії.