18:40, 19 січня

Як у Маріуполі пройшло Водохреще?

Без алкоголю та шашликів, проте з вірою. Уперше в Маріуполі Водохреще обійшлося без офіційних масових купань. Але людей це не зупинило.

поділитись:
Як у Маріуполі пройшло Водохреще? - фото 1

Містяни все одно вирушили на море, аби зануритися в крижану ополонку. Охочих - удосталь. Пірнають з головою та не зважають на п'ятнадцятиградусний мороз. Тільки-но з ополонки пан Олексій. Каже, купається в крижаній воді тільки на Водохреще. І від цього ніколи не хворів.

«У це свято вся вода священна. Це чудове свято можна оздоровити тіло і зцілити душу, коли вилізеш - відмінно, тепленько, а в воді холодно».

Зігрівається чаєм та веселими балачками, запевняє пан Василь. Додає, пірнає вже десятий рік. І щоразу - незабутні емоції, радість та прилив сил.

«Кажуть, що це гріхи не змиває, але для бадьорості, для настрою хорошого дуже допомагає, а погодка взагалі шепоче. З ранку вітер а зараз тиша така і ми з зятем вирішили сьогодні зануритися і вийшло непогано. Відразу як мільйон 20 голок, а потім все нормально».

Приходять родинами, хтось разом з друзями. Усі з Усмішками, жартують, фільмують купання та вітають один одного. І хоч офіційних святкувань не проводять, аварійно-водолазна служба все ж контролює пірнальників. Начальник Олександр Татай розповідає, працюють три групи на трьох маріупольських пляжах. Додає, обморожень та травм зранку не було.

«Близько 5 осіб, на 9 ранку поринуло на Піщанці, до 10 на Лівобережжі, і до 500 в центрі. Абсолютно культурно, інтелігентно. Жителі приходять, купаються, бесіди, жарти, на сонечку занурюються, дотримуються обряд, ну просто чудово», - каже Олександр Татай.

Крім того, стежать, аби містяни дотримувалися соціальної дистанції та не створювали черг.