15:35, 19 січня

Як вберегти особисті дані та захистити себе від кібератак

"Ваші дані були завантажені в загальну мережу, бійтеся". Нещодавно з таким повідомленням невідомі зламали декілька сайтів державних відомств та "Дію". Тож, українці почали перейматися за особисту інформацію.

поділитись:
Як вберегти особисті дані та захистити себе від кібератак - фото 1

Нещодавня кібератака тимчасово обмежила роботу сайтів Кабміну, Міністерств закордонних справ, освіти та спорту, ДСНС, Міненерго та агрополітики. Не працювала "Дія". Водночас, на сайті МЗС з'явилося повідомлення: нібито особисті дані українців будуть у загальному доступі в мережі.

 

Багато користувачів навіть не підозрюють, скільки особистих даних вони самостійно "зливають" у мережу через різні сайти та до яких наслідків це може призвести.

Викладач інформатики Дмитро Мироненко розповідає: "поділитися" особистою інформацією можна навіть пройшовши тест у фейсбуці. На його думку, одна з найнебезпечніших речей - це смартфони, адже їхньому захисту приділяють дуже мало уваги. Отримавши доступ до чужого пристрою, шахраї можуть поцупити дані банківських карток, номери телефонів, фото та відеофайли.

Тож, аби уникнути таких неприємностей, треба бути уважним під час користування інтернетом та не варто передавати особисту інформацію стороннім.

Якщо ви зрозуміли, що хтось отримав доступ до ваших даних: варто звернутися й до кіберполіції. Адже крадіжка особистих даних - це злочин, за який є покарання. За такі порушення дійсно передбачена кримінальна відповідальність. Якщо ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до кіберполіції
пр. Металургів, 211.