18:05, 22.06.2020

Як захистити дитину від домашнього насильства?

Щодня на лінію Національної поліції «102» звертаються з заявами про домашнє насильство. Понад чотириста повідомлень з початку року. Дорослі, підлітки, і навіть, малеча телефонують, аби розповісти про насильство в родині.

поділитись:
Як захистити дитину від домашнього насильства? - фото 1

Близько 130 звернень, отриманих у 2020-му, стосуються насильства над дітьми або в присутності дітей. На такі виклики негайно виїжджають групи реагування. У складі - патрульні, дільничні офіцери й інспектори ювенальної превенції. Вони негайно припиняють факт насильства, щоб запобігти загрозі життю та здоров’ю дитини. Однією із дієвих форм захисту потерпілих від домашнього насильства, зокрема дітей, є винесення кривдникові термінового заборонного припису.

«Захід застосовується для того, щоб негайно припинити факт вчинення домашнього насильства та забезпечити безпеку життю та здоров’ю потерпілої особи. З початку березня винесено 127 приписів» - зазначає інспекторка батальйону управління патрульної поліції в Донецькій області Марина Лебеденко.


Терміновий заборонний припис може містити такі обмежувальні заходи:

· зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи (навіть якщо це житло є власністю кривдника);
· заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
· заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Якщо поліцейські, які приїхали на місце домашнього насильства, відмовляються виносити терміновий заборонний припис, необхідно звернутися на гарячу лінію національної поліції або в департамент внутрішньої безпеки за номером 050-352-72-77.

«Постраждалій особі в такому випадку, коли відмовляють у винесенні термінового заборонного припису, вона повинна повідомити, озвучити поліцейським, що вона буде скаржитись на неналежне реагування зі сторони працівників поліції на її заяву, на її звернення», - каже експерт ГО «Рада жінок Донеччини» Віктор Вальчук.

Згідно з Законом України про запобігання та протидію домашньому насильству, постраждалими вважаються не тільки ті діти, які зазнали прямого насильства, але й ті, які були його свідками або очевидцями.

«Дитина бачить, що коїться, які відносини між батьками, що це агресія зі сторони батька чи зі сторони матері. Неповнолітня, малолітня дитина побачивши це, переносить все на собі, інколи може відчувати себе винною у цих діях», - акцентувала інспекторка відділу ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області Вікторія Брова.

З потерпілими хлопчиками та дівчатами працюють психологи, соціальні працівники, а також фахівці служби у справах дітей.

«Ми завжди на захисті прав дитини. Для оцінки ситуації ми залучаємо різних фахівців, щоб дитина пережила це насильство, і воно не відобразилося на його майбутнє і майбутнє сім'ї, яку він може створити», - зазначає начальниця відділу соціально-правового захисту дітей управління «Служба у справах дітей» Людмила Прунчак.

Комплексна робота фахівців допоможе дитині відчути безпеку та підтримку та згодом подолати травматичний досвід. Але на дорослих лежить відповідальність за те, щоб діти отримали захист від домашнього насильства.
Якщо ви стали свідком домашнього насильства, подзвоніть в поліцію за номером 102.