12:35, 21 вересня

Які вітаміни треба вживати восени?

Рівень стресу зростає, імунітет знижується та з'являються хронічні захворювання. З настанням холодів маріупольці поспішають до аптеки за вітамінними комплексами. Чи всі препарати однаково корисні та чи можна отримати передозування?

поділитись:
Які вітаміни треба вживати восени? - фото 1

 

В аптеках пропонують вітаміни на будь-який смак: таблетки, сиропи, різноманітні чаї та навіть краплі...

«На сегодняшний день у нас остается витамин С стандартный, можно и витамин Д, поливитамины, можно комплекс витаминов, можно в виде капель для поднятия иммунитета», - каже завідувачка аптечного пункту Ганна Заліщук.

Фахівці ж наголошують: перш ніж пити вітаміни, слід з'ясувати, яких саме мікроелементів не вистачає організму. Бо можна отримати передозування препаратом. Зокрема, надлишок вітаміну С викликає агресію, нудоту, алергічні висипання та біль у животі.

Та антидотів на "корисні" таблетки немає, тому важливо контролювати прийом будь-якого лікарського засобу, зокрема й вітамінів.

«Для того, чтобы употреблять витамины, нужно или по назначению врача, или короткими курсами можно в период болезни, после тяжелых болезней можно до двух недель принимать комплексы поливитамин, но витаминные комплексы не должны превышать три месяца в году, для того, чтобы не навредить своему здоровью», - акцентує лікар-інфекціоніст Людмила Шевченко.

Спеціалісти додають, значне зниження запасів вітамінів настає в кінці січня. Під час цього періоду їх можна приймати навіть без призначення сімейного лікаря, проте із дотриманням необхідного дозування. В цілому збалансована дієта з достатнім вмістом свіжих jвочів, зелені та фруктів сприяє отриманню організмом корисних речовин незалежно від сезону.