19:08, 23.08.2020

З 1 вересня всі українські банки зможуть приймати зношені банкноти

Зараз поношені банкноти приймають тільки окремі банки. Проте, за законом деякими пошкодженими купюрами можна розрахуватися і в транспорті, і в магазинах, і в банках. Ми провели експеримент чи охоче беруть розірвані гроші?

поділитись:
З 1 вересня всі українські банки зможуть приймати зношені банкноти - фото 1

Микита в громадському транспорті їздить часто. Розповідає, за проїзд іноді віддає розірвані купюри.

"Завжди беруть. За весь час, скільки давав і в автобусі, ніде не відмовили. Якщо чесно, я зараз готівкою рідко користуюся, в основному картою. У мене рідко таке буває, щоб гроші були пошарпані, порвані", - каже хлопець.

Натомість Лізі одного разу довелося виходити з автобуса. Й усе через пошкоджену купюру.

"Просто в одній з частин було трохи відірвано. Якщо у мене грошей більше не було - вихідила або якось я намагалася домовитися".

Тож проводимо експеримент. Заходимо до салону автобуса з розірваними десяти гривнями. Віддаємо кондукторці. Та без питань - бере. І каже в її практиці таке трапляється не вперше.

"Бувають різні, наполовину порвані, бувають і в фарбі, ручкою пописати".

Потім сідаємо в маршрутку. Там купюри з дефектом теж взяли. Дорогою побачили ятку із фаст-фудом. Вирішили розрахуватися ветхими грошима.

"В основному приймаємо, молодь назбирає грошей ледве ледве. Бувають різні купюри, навіть фальшиві", - розповідає продавчиня Світлана.

За правилами так і має бути, розповідають юристи. А якщо чи то в магазині, або ж транспорті помальовані чи розірвані кошти не беруть, то можна звертатися до поліції.

"На жаль, штрафувати вона не може за це. Але зобов'язує приймати такі гроші. І всі інші заклади будь то маршрутки, якісь будівлі громадського харчування, зобов'язані приймати старі гроші. У будь-якому стані. Зрозуміти, що це є валютою, видно її код і знак. Щоб це не було фальшивої", - зазначає юрист Олександр Магдаліц.

Зіпсовану купюру ви можете віднести і в банк. Там нам пояснили: пошкоджені гроші приймуть. Відправлять на експертизу, а тільки потім повернуть новеньку банкноту.