10:15, 22.08.2020

З 1 вересня зросте мінімальна зарплата

Мінімальна зарплата вже з вересня становитиме 5000 гривень.

поділитись:
З 1 вересня зросте мінімальна зарплата - фото 1

Проте, разом із зростанням мінімалки можуть підвищитися і ціни на товари першої необхідності. Чи вистачить цих грошей на місяць? Ми спробували порахувати.

Пані Наталя - щойно пішла на пенсію. Жінка разом із чоловіком допомагає доньці доглядати за онуком. Каже, навіть, якщо мінімалку підвищать, новоспеченій сім'ї на місяць цього точно не вистачить.

«Треба і одягнутися, і взутися, і десь піти відпочити. Ось дивіться, як мінімум, це три тисячі віддай за квартиру. Що дитині залишиться? Дві тисячі. Що вона або він може на дві тисячі?», - рахує жінка.

Аби вистачало і на відпочинок, і на комірне та продукти, мінімалка має бути в рази більше, вважають маріупольці.

«Ну на крайній випадок десять хоча б, щоб більш-менш себе почувати. Тому що квартира, проїзд, одяг, діти - і все, ніяких відкладень хоча б на чорний день. Я взагалі не знаю, як пенсіонери виживають на свої пенсії», - каже житель Маріуполя Олександр.

Фахівці розповідають: підвищення мінімальної зарплати не відобразиться на соціальних виплатах. Натомість пенсії мають збільшитися.

«Підвищуються пенсії громадянам, які достигли 65-річного віку та не працюють, та мають наявний страховий стаж 30 років у жінок та 35 - у чоловіків. Розмір пенсії у таких пенсіонерів має бути не нижче ніж 40% від мінімальної заробітної плати», - розповіла начальниця відділу маріупольського управління Пенсійного фонду Ольга Грищенко.

Проте українці переймаються, що разом із мінімалкою злетять і ціни. Експерти пояснюють, із чим пов'язують такі побоювання.

«Чому зазвичай зростають ціни? Тому що стає більше грошей, а товарів не стає більше. От у нас буде така сама ситуація. Економіка не стала працювати краще. Це будуть гроші, які, якщо їх запозичать, то це буде призводити до підвищення цін. Якщо їх надрукують і вкинуть, то це і підвищення цін і також падіння гривні», - впевнений економіст Сергій Фурса.

Інший економіст Дмитро Боярчук заспокоює. Мовляв, заплановане підвищення - незначне. Додасться лише 1-2% до інфляції. Натомість до бюджету надходитиме більше податків. Адже збільшиться також єдиний соціальний внесок, який складає 22%. Проте долар не має надто здорожчати.

«Тому що доходи у валюті вони набагато перевищують наші видатки у валюті. Тобто притік валюти в країну, він більший, ніж відтік. У нас валютні резерви ростуть. Тобто якогось такого шокового сценарію на валютному ринку у найближчі місяці точно не очікується», - каже виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень Дмитро Боярчук.

Наступного разу мінімальну зарплату хочуть перерахувати в січні 2021. Вона може сягнути 6 тисяч гривень.