18:51, 31 серпня

У Донецькій області вже зафіксували новий штам коронавірусу "Дельта"

Він у півтора рази сильніше за свого попередника. Та - з більш небезпечними наслідками. Що про нього відомо? Та як перемагати хворобу?

поділитись:
У Донецькій області вже зафіксували новий штам коронавірусу "Дельта" - фото 1

Вперше штам "Дельта" виявили в Індії торік. Згодом він дістався понад ста країн світу, зокрема і нашої держави. Вже близько півтисячі українців підчепили цю небезпечну недугу.

Черговий спалах коронавірусу прогнозують восени. Медики розповідають: лікувати інфікованих "Дельтою" складно, бо симптоми в усіх недужих - різні. В когось зникає нюх та смак, а хтось думає, що просто отруївся.

«Це може протікати у вигляді кишкової інфекції, розлади диспепсичні, тобто порушення функцій шлунково-кишкового тракту. Але також залишаються тромбози. Виявляються інсультами, інфарктами, периферичною поразкою нирок, очей, слуху. Тобто всіх органів і систем. Якщо раніше в основному хворіли тільки літні люди і летальність серед цієї групи населення була найвищою. То зараз вже хворіють люди більш молодого віку, навіть діти. Це насторожує нас», - каже директор міської лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Орлеанський.

Цей штам дуже швидко розповсюджується. У Донецькій області є перші випадки інфікування. Заразилася родина з Покровська. Їх ушпилили. Поки тести на визначення "Дельти" на Донеччині не проводять.

«Дуже специфічні і дорогі дослідження, які вимагають певної кваліфікації, апаратури. Вони робляться, поки на сьогоднішній момент в Києві. Можливо, вони планують завезти кілька тест-систем», - зазначає завідувачка відділу обласного Центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Гололобова.

У Маріуполі "Дельту" не реєстрували. Та медики напоготові.

«У лікарнях у нас підготовлено 1000 ліжкомісць. Забезпечені киснем. З них на сьогодні розгорнуті і використовуються для лікування пацієнтів, з короновірусні інфекцією 393 ліжка. Всі інші в резерві, будуть переводитися в ковідние в разі потреби. У разі заповнення всіх ліжок, які вже розгорнуті. Але на сьогодні в цьому необхідності немає, оскільки з 390 ліжок заповнені 60», - розповів директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.


Медики радять не забувати про маску та соціальну дистанцію, а ще мити руки та уникати великого скупчення людей. Та наголошують: варто йти вакцинуватися. Бо тільки так можна досягнути колективного імунітету.

Усього за минулу добу у Маріуполі виявили 43 нових захворілих на коронавірус - повідомляє пресслужба міської влади. За даними ж Міністерства охорони здоров'я, минулої доби в Україні зафіксували більше 1300 випадків ковіду. Це результат близько 46 тисяч тестувань. Найбільша кількість інфікованих - у Києві, Харківській, Одеській, Луганській та Чернівецькій областях.