11:35, 27.11.2020

З грудня українці зможуть скористатися електронним паспортом в банку

Про те, що українці від першого грудня зможуть в банках показувати електронний паспорт повідомляє Нацбанк.

поділитись:
З грудня українці зможуть скористатися електронним паспортом в банку - фото 1

Нацбанк змінив низку норм, які пов’язані з проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній. Зокрема, замість паперового паспорта українці незабаром зможуть пред’явити електронний.

Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку "Дія", йдеться на сайті установи.

Також спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контактну інформацію (номер телефона та/або електронну адресу). Також зміни стосуватимуться й інкасаторських компаній.

На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів, зазначається на сайті Нацбанку

Відповідні норми набирають чинність 1 грудня 2020 року.